خدمات بهینه سازی سرعت سایت

با استفاده از خدمات بهینه سازی سرعت وب‌سایت آساوب، سرعت بارگذاری صفحات سایت خود را در دستگاه‌های مختلف افزایش دهید و تجربه کاربری عالی برای بازدیدکنندگان رقم بزنید. سرعت لود صفحات سایت شما تاثیر زیادی بر روی جابجایی و بهبود رتبه وب‌سایت شما در بین رتبه‌های برتر نتایج موتور جستجو دارد.

خدمات افزایش سرعت سایت

ما بر روی سایت شما چه کارهایی انجام می‌دهیم؟

سرعت کم صفحه می‌تواند از ورود کاربران به سایت شما جلوگیری کند، این بدان معنی است که کاربران با کسب و کار شما آشنا نخواهند شد، محصولات و خدمات شما را نخواهند دید و یا به اطلاعات شما دسترسی پیدا نخواهند کرد. متخصص‌های ما در آساوب به شما کمک می‌کنند تا سرعت بارگذاری صفحات خود را بهبود ببخشید.

بهینه سازی ساختار کد نویسی

بهینه‌سازی ساختار کد نویسی

بهینه‌سازی کدهای CSS، JS، HTML

کش کردن در مرورگر

کش کردن در مرورگر

فعال کردن قابلیت ذخیره کش صفحه در مرورگر

بهینه سازی تصاویر

کاهش حجم و ابعاد تصاویر صفحات سایت

کاهش تعداد Request

کاهش تعداد requests

کاهش تعداد درخواست‌های HTTP

چرا استفاده از خدمات افزایش سرعت سایت ضروری است؟

نکته‌ای که توسط اکثر وب‌مسترها نادیده گرفته می‌شود، بهینه سازی سرعت سایت است. استفاده از خدمات بهینه سازی سرعت بر روی سئو سایت بسیار تاثیر گذار است. سرعت پایین لود صفحات سایت باعث ایجاد تجربه کاربری ضعیف، افت رتبه بندی و کاهش درآمد خواهد شد. نصف جستجوگران اینترنتی در زمان بارگذاری صفحه سایت حتی 3 ثانیه هم صبر نمی‌کنند و در صورت لود نشدن به سایت دیگری مراجعه خواهند کرد. 

جواب خیلی ساده است! سرعت بارگذاری وب‌سایت فقط برای کاربران مهم نیست، بلکه یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی سئو و رتبه بندی سایت است. بین عملکرد صفحات از نظر سرعت و سئو سایت ارتباطی مستقیم وجود دارد.

وظیفه اصلی گوگل ارائه بهترین نتیجه برای جستجوی کاربران است. موتورهای جستجو نه تنها صفحاتی با محتوای متناسب با درخواست کاربر در صفحه نتایج جستجو خود نمایش می‌دهند، بلکه می‌خواهند وب‌سایت‌هایی را نمایش دهند که تجربه کاربری فوق العاده‌ای را به بازدیدکننده ارائه می‌دهند. همانطور که می‌دانید سرعت بارگذاری سایت یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی تجربه کاربری است.

صفحاتی که به سرعت بارگذاری می‌شوند، نظر بازدیدکنندگان سایت را به خود جلب خواهند کرد و به کاهش نرخ پرش (bounce rate) کمک می‌کنند. نرخ پرش شاخص دیگری برای گوگل است که با استفاده از آن تشخیص خواهد داد که آیا سایت شما می‌تواند در رتبه‌های بالا قرار بگیرد یا خیر.

طبق آمار وقتی صفحات سایت شما به آرامی بارگیری شوند (بارگیری کامل آن بیش از 3 ثانیه طول بکشد) کاربران ناامید خواهند شد و از وب سایت شما بیرون خواهند رفت و در وب‌سایت دیگری به دنبال اطلاعات، محصول یا خدمات مورد نیاز خود می‌گردند.

اگر کاربران به طور مداوم از سایت شما خارج شوند و نرخ پرش سایت شما افزایش پیدا کند، گوگل به این نتیجه خواهد رسید که سایت شما مناسب کاربران نیست و افت شدید رتبه را شاهد خواهید بود. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که گوگل همبستگی بالایی بین نرخ پرش سایت و تجربه کاربری در نظر گرفته است و این پارامتر بر روی رتبه بندی گوگل بسیار تاثیرگذار است.

کاربران قبل از وارد شدن به سایت شما و دیدن محتوای صفحات هیچ نمی‌دانند که کیفیت محتوای شما چقدر می‌تواند بالا باشد و در صورتی که صفحات سایت شما از سرعت لود ضعیفی برخوردار باشند، کاربران بدون توجه به محتوای درون آن‌ها سایت شما را ترک خواهند کرد. همچنین اگر کاربران به اندازه کافی در وب‌سایت شما نمانند گوگل به این نتیجه خواهد رسید که وب‌سایت شما کیفیت لازم را ندارد.

با خواندن مطالب بالا اهمیت بسیار بالای سرعت بارگذاری صفحات سایت را متوجه شدید. سرعت کم صفحه می‌تواند از ورود کاربران به سایت شما جلوگیری کند، این بدان معنی است که کاربران با کسب و کار شما آشنا نخواهند شد، محصولات و خدمات شما را نخواهند دید و یا به اطلاعات شما دسترسی پیدا نخواهند کرد.

تاثیر سرعت سایت بر روی کاربران گوشی‌های همراه

در ژانویه 2018 ، گوگل به روزرسانی سرعت خود را انتشار داد که در این به روزرسانی صراحتا اعلام کرد سرعت سایت در موبایل بخشی از فاکتورهای رتبه بندی سایت‌ها است. نتیجه اینکه رتبه‌بندی سایت شما در دسکتاپ و هم در موبایل تحت تاثیر سرعت لود صفحات سایت شما خواهند بود.

پس هنگام بهینه سازی سرعت صفحات سایت خود، سرعت بارگذاری صفحات در موبایل را نیز در نظر داشته باشید.

4 عاملی که باعث کند شدن سرعت لود سایت می‌شوند

فاکتورهای زیادی وجود دارد که می‌توانند باعث کند شدن سرعت بارگذاری سایت شوند. در اینجا ما به 4 مورد از مهم‌ترین آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

1-استفاده از ساختار کدنویسی HTML نامناسب

یک راه که با پیاده سازی آن می‌توانید سرعت لود صفحات خود را کاهش دهید استفاده کردن از ساختار کدنویسی HTML شلخته است.
کدهای HTML همان چیزی است که در هنگام ورود کاربر به صفحه سایت شما، به مرورگر اعلام می‌کند که سایت را چگونه نمایش دهد. کدهای HTML از برچسب‌هایی تشکیل شده است که ساختار صفحه و چگونگی عملکرد آن و همچنین نحوه اینکه صفحه سایت چه کاری را انجام دهد مشخص می‌کنند.
هر کدام از صفحات وب‌سایت شما دارای چندین خط برچسب HTML است. بسته به اینکه چه مقدار صفحه سایت شما بزرگ باشد و چه کارهای پیچیده‌ای در آن انجام گیرد، نیاز به مقدار کد HTML بیشتر با پیچیدگی بالا است. داشتن چنین صفحاتی منجر به بروز بی نظمی در ساختار کدنویسی سایت خواهد شد.

برای بارگذاری سریع صفحات در مرورگر، باید اطمینان حاصل کنید برچسب اضافی در صفحه شما وجود نداشته باشد و همه موارد موجود به شکلی صحیح ارجاع داده شوند. در صورتی که چنین شرایطی در ساختار کدهای HTML صفحات سایت شما رعایت نشده باشد، خواندن و اجرا شدن کدها زمان بیشتری را صرف خواهد کرد.

2-داشتن فایل‌های گرافیکی بزرگ و بهینه نشده

استفاده از فایل‌های گرافیکی در هر سایت جهت داشتن تجربه کاربری عالی مهم است. برای اینکه اطلاعات مورد نیاز کاربر را به بهترین شکل در اختیار او قرار دهیم و از خستگی ناشی از خواندن متن‌های طولانی توسط کاربر جلوگیری کنیم، لازم است که از تصاویر و فایل‌های گرافیکی در بین محتوای صفحات سایت استفاده کنیم.
با این حال استفاده نادرست از تصاویر و عکس‌ها می‌تواند باعث زیاد شدن حجم صفحات و پایین آوردن سرعت لود آن گردد. تصاویر پر حجم و دارای رزولوشن بالا یکی از دلایل اصلی پایین بودن سرعت لود صفحات سایت است.

پس چگونه باید برای بهبود تجربه کاربری هم از تصاویر گرافیکی استفاده کرد و هم سرعت بارگذاری محتوای سایت را افزایش داد؟ جواب ساده است، باید فایل‌های گرافیکی خود را بهینه کنید.

استفاده از ابزاری مانند فوتوشاپ یا وب‌سایت tinypng.com می‌تواند به شما در بهینه سازی تصاویر سایت کمک کند. نکته آخر اینکه به جای استفاده از فایل‌های TIFF و BMP از تصاویری با فرمت JPG و PNG استفاده کنید. متخصص‌های ما با انجام بهینه سازی سرعت سایت شما، حجم تصاویر و ابعاد آن‌ها را نیز بهینه خواهند کرد.

3-استفاده زیاد از ریدایرکت‌ها

زمانی که می‌خواهید تمامی لینک‌های یک صفحه قدیمی را به یک صفحه جدید ارجاع دهید باید از ریدایرکت‌ها استفاده کنید. ریدایرکت‌ها کدهایی هستند که در درون فایل htaccess سایت شما قرار می‌گیرند.

زمانی که ریدایرکت‌های زیادی را به یک صفحه انجام پیاده سازی می‌کنید، سایت شما زمانی را صرف خواندن فایل htaccess خواهد کرد تا ببیند که ریدایرکت شما به کدام صفحه اشاره کرده است. همین امر باعث افت سرعت لود صفحات سایت می‌گردد.

4-مکان و عملکرد سرور

هر چه فاصله سرور شما دورتر باشد، زمان بارگذاری کندتر صورت می‌گیرد. به همین دلیل در انتخاب محل سرور سایت خود دقت نمایید. در رابطه با عملکرد سرور و هاست نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید. اول مشخصاتی مانند رم، پردازنده و … و دوم نوع سرویس میزبانی شما، هر دو این عوامل می‌تواند بر روی سرعت لود سایت اثر گذار باشند.

منظور از نوع هاست به این معنی است که از هاست اشتراکی استفاده می‌کنید یا برای وب‌سایت خود هاستی اختصاصی در نظر گرفته‌اید. در صورت استفاده از هاست اشتراکی منابع شما با وب‌سایت‌های دیگر به اشتراک گذاشته می‌شود و سرعت لود شما کم می‌شود.

سوالات متداول در مورد خدمات بهینه سازی سرعت سایت

درخواست خدمات بهینه سازی سرعت سایت 

اگر نیاز به خدمات بهینه سازی سرعت سایت دارید فرم زیر را پر کنید، کارشناسان ما خیلی زود با شما تماس خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره از همکاران ما در آساوب لطفا فرم روبه‌رو را تکمیل نمایید.

چه کاری می تونیم برای شما انجام بدیم؟

خدمات سئو

با استفاده از خدمات سئو، در رتبه برتر گوگل قرار بگیرید، توسط افراد بیشتری دیده شوید و فروش آنلاین خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

خدمات تحقیق کلمه کلیدی

با استفاده از خدمات تحقیق کلمه کلیدی، عبارات استفاده شده کاربران برای پیدا کردن خدمات و محصولات شما مشخص خواهد شد.

خدمات سئو محتوا

با استفاده از خدمات سئو محتوا، سرمایه گذاری مطمئنی برای افزایش بازدید و ترافیک ورودی وب‌سایت خودتان انجام دهید.

خدمات سئو تکنیکال

با استفاده از خدمات سئو تکنیکال، آنالیز کاملی از ساختار کدنویسی سایت شما انجام خواهد شد و وب‌سایت شما از نظر سرعت و رسپانسیو بودن بهینه می‌گردد.

خدمات سئو داخلی

با استفاده از خدمات سئو داخلی، آنالیز کاملی از ساختار داخلی سایت و بهینه سازی تگ‌ها و لینک‌های داخلی خواهید داشت.

خدمات لینک سازی

با استفاده از خدمات لینک سازی کمپین‌های مختلف سئو خارجی در سطح‌های مختلف با توجه به سطح رقابت و نیاز وب‌سایت انجام می‌گردد.

خدمات تدوین استراتژی سئو

با استفاده از خدمات تدوین استراتژی سئو برنامه سئو سایت خود را برای یک سال آینده در اختیار خواهید داشت.

تبلیغات گوگل

با استفاده از خدمات تبلیغات گوگل کلمات کلیدی مهم شما در بازه‌های زمانی مناسب در گوگل تبلیغ شده و منجر به فروش می‌گردد.

خدمات سئو شرکتی

با استفاده از خدمات سئو شرکتی صفحات سایت شما را برای کلمه‌های کلیدی دو بخشی و تک بخشی با رقابت بسیار بالا بهینه سازی خواهیم کرد.

خدمات سئو محلی

با استفاده از خدمات سئو محلی موقعیت کسب و کار خود را در گوگل مشخص کنید و برای جستجوهای محلی رتبه‌بندی شوید.

خدمات سئو خارجی

با استفاده از خدمات سئو خارجی با آنالیز بک‌لینک رقبا و کسب سوشال سیگنال برای سایت شما پروفایل بک‌لینک شما را بهبود خواهیم بخشید.

خدمات بهبود سرعت سایت

با استفاده از خدمات بهبود سرعت سایت، سرعت لود سایت خود را افزایش دهید و تجربه کاربری عالی را برای کاربران خود ایجاد کنید.

خدمات وب‌سایت فروشگاهی

با استفاده از خدمات سئو سایت فروشگاهی، محصولات و خدمات خود را روبروی مشتریان بیشتری قرار دهید و فروش خود را افزایش دهید.

خدمات مشاوره سئو

با استفاده از خدمات مشاوره سئو، استراتژی سئو سفارشی متناسب با وب‌سایت خود برای کسب رتبه‌های برتر در گوگل خواهید داشت.