خدمات تحقیق کلمه کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی بخشی جدایی ناپذیر از سئو است و بر کشف عباراتی که کاربران هنگام انجام جستجو در موتور جستجو تایپ می‌کنند، متمرکز است. قبل از بهینه‌سازی یک وب‌سایت، باید بدانیم که کلمات کلیدی مناسب برای رتبه بندی کدام‌ هستند. با استفاده از خدمات تحقیق کلمه کلیدی آساوب دیده شدن کسب و کار شما را در فضای وب بهبود خواهیم بخشید.

خدمات سئوی داخلی آساوب

چرا باید از خدمات تحقیق کلمه کلیدی استفاده کنید

سئو هر کلمه کلیدی و گرفتن رتبه برای آن هزینه و زمان نسبتا طولانی را در بر خواهد گرفت. حالا فرض کنید بعد از طی این مسیر طولانی به این نتیجه برسید که کلمات کلیدی که از ابتدا انتخاب کرده بودید کلمات مناسبی نبوده‌اند.

همین امر نشان دهنده اهمیت استفاده از خدمات تحقیق کلمات کلیدی است. در اصل قبل از شروع سئو سایت باید بررسی کاملی برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با موضوع سایت انجام گیرد.

خدمات تحقیق کلمات کلیدی آساوب به چه شکل است؟

خدمات تحقیق کلمه کلیدی در اصل بر روی پیدا کردن کلمات مرتبطی که دارای بیشترین جستجو انجام شده و کمترین رقابت باشند متمرکز است. پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب اصول و قواعدی دارد و اگر از روی حدس و گمان یک سری کلمه را برای وب‌سایت خود انتخاب کنید شانس رتبه گرفتن و دیده شدن وب‌سایت شما بسیار کم خواهد بود.

پیدا کردن کلمات کلیدی برای کسب و کار

با استفاده از خدمات تحقیق کلمه کلیدی آساوب بهترین کلمات کلیدی را که به رتبه‌بندی سایت شما در نتایج موتور جستجو کمک می‌کند پیدا خواهیم کرد. برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی از برگذاری اتاق فکر با صاحب کسب و کار، پیدا کردن کلمات کلیدی با استفاده از ابزارهای موجود، بررسی رقبای حاضر در وب و مطالعه حوزه کاری استفاده می‌کنیم.

1-برگذاری اتاق فکر

ما در آساوب برای آشنایی بیشتر با کسب و کارها و اصطلاحات رایج در صنعتشان در اولین قدم اتاق فکری با صاحبان کسب و کار برگذاری خواهیم کرد. با برگذاری اتاق فکر و یادداشت کلمات و عباراتی که صاحب کسب و کار به ما معرفی می‌کند تحقیق کلمه کلیدی شروع می‌شود.

2-پیدا کردن کلمات کلیدی با استفاده از ابزارها

در گام بعدی با استفاده از موتورهای جستجو، کلمات کلیدی را که کاربران برای رسیدن به کالا و خدمات مورد نظر خود جستجو می‌کنند را پیدا خواهیم کرد. این کار با جستجو کلمه کلیدی در گوگل و یادداشت جستجوهای مرتبط انجام می‌گیرد.

همچنین از ابزارهای دیگری مانند ابزار جستجوی کلمه کلیدی MOZ، ابزار Google Keyword Planner، Google Trends و ابزار Ahrefs برای بررسی و پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب استفاده خواهیم کرد.

3-بررسی رقبای موجود

گام بعدی در خدمات تحقیق کلمه کلیدی آساوب با پیدا کردن رقبای موجود در صنعت و حوزه کاری شما برداشته می‌شود. با جستجو کلمه کلیدی‌های به دست آمده از اتاق فکر و عبارات مرتبط با خدمات و محصولات شما، رقبای فعال در وب را شناسایی می‌کنیم.

 سپس با آنالیز و تجزیه و تحلیل وب‌سایت رقبا کلمات کلیدی که در صفحات خود استفاده کرده‌اند را استخراج می‌کنیم.

در ادامه با پیدا کردن رقبا URL وب‌سایت آن‌ها را در ابزارهای آنالیز سئو مانند Ahrefs وارد می‌کنیم تا کلماتی که بیشترین ترافیک را برای آن‌ها حاصل کرده‌اند را شناسایی کنیم.

4-مطالعه حوزه کاری

متخصص‌های آساوب با انجام سه مرحله قبلی کلمات کلیدی کافی را برای هدف قرار دادن در وب‌سایت شما به دست می‌آورند. اما با انجام این مرحله به ایده‌های جدیدی که احتمالا رقبای شما به آن‌ها دقت نکرده‌اند دست پیدا خواهید کرد.

برای انجام این مرحله انجمن‌ها، گروه‌ها و سایت‌های پرسش و پاسخ مرتبط با حوزه کاری شما بررسی می‌شوند تا با سوالات، نیازها و کلمات کلیدی که کاربران برای رسیدن به جواب سوالات خود استفاده می‌کنند دست پیدا کنیم. با انجام این مرحله کلماتی را پیدا خواهیم کرد که اکثر رقبای شما زحمت پیدا کردن و هدف قرار دادن آن‌ها در سایت را به خود نداده‌اند.

آنالیز کلمات کلیدی

هر صفحه لندینگ می‌تواند نهایتا برای تعداد کلمات کلیدی اصلی محدودی رتبه بندی شود. برای همین باید از بین کلمات کلیدی که پیدا کرده‌ایم بهترین آن‌ها را انتخاب کنیم و در صفحات سایت هدف قرار دهیم. در این مرحله از چند فاکتور برای بررسی و آنالیز کلمات کلیدی استفاده می‌کنیم.

حجم جستجو: حجم جستجو بیان کننده تعداد دفعاتی است که کلمه کلیدی در یک ماه جستجو می‌شود.

سختی کلمه کلیدی: سختی کلمه کلیدی بیان کننده رقابت موجود در کلمه کلیدی برای رتبه بندی است.

میزان کلیک شدن: بسیاری از مردم یک کلمه را جستجو می‌کنند و بدون اینکه وارد سایتی شوند جواب خود را به دست می‌آورند. به همین دلیل بالا بودن دفعات کلیک شدن یک کلمه کلیدی اهمیت زیادی دارد.

با تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی به دست آمده و با استفاده از معیارهای بالا بهترین کلمه کلیدی را برای سایت شما بدست خواهیم آورد. کلمات کلیدی که بیشترین حجم جستجو را داشته‌‌اند و رقابت در آن‌ها در کم‌ترین حد ممکن خود قرار داشته است به عنوان کلمات کلیدی مناسب انتخاب می‌کنیم.

هدف قرار دادن کلمات کلیدی

در دست داشتن کلمات کلیدی و آنالیز آن‌ها به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد. در صورتی که کلمه‌های کلیدی انتخاب شده در صفحه مناسبی از سایت قرار نگیرند، کاربران نمی‌توانند محصولات و خدمات شما را پیدا کنند. با استفاده از خدمات تحقیق کلمات کلیدی آساوب متخصص‌های سئو ما کلمات کلیدی را به بهترین شکل در صفحات سایت شما هدف قرار خواهند داد. برای این کار در دو مرحله به هدف قرار دادن کلمات کلیدی می‌پردازیم. در مرحله اول کلمات کلیدی را بررسی کرده و هر کدام از آن‌ها را در بین صفحات سایت تقسیم بندی می‌کنیم و در مرحله دوم هدف از جستجو کاربر را شناسایی می‌کنیم.

برای این کار کلمات را بررسی می‌کنیم که ببینیم آیا می‌شود چندین کلمه را در یک صفحه قرار داد یا باید برای آن‌ها صفحات لندینگ جداگانه‌ای ایجاد کرد. این تقسیم بندی باید به شکلی باشد که اگر دو یا چند کلمه کلیدی در یک صفحه استفاده شدند، همگی به یک موضوع اشاره کنند و یک مفهوم واحد را برسانند.

اگر وب‌سایت شما یک فروشگاه آنلاین است ما کلمات کلیدی هدف قرار داده شده در وبلاگ و صفحات فروشگاهی را از هم جدا کرده و هر یک را در بخش خودش قرار می‌دهیم. این موضوع به هدف و قصد کاربر از جستجو برمی‌گردد. کلمات کلیدی که شامل خرید، قیمت، مشخصات و سایر کلماتی که کاربر در هنگام خرید یک محصول آن‌ها را جستجو می‌کند باشد، باید در صفحات فروشگاهی سایت مورد استفاده قرار بگیرند.