خدمات بهبود تجربه کاربری (ux)

آژانس دیجیتال مارکتینگ آساوب با بهره‌گیری از متخصصین با تجربه در زمینه طراحی سایت، عملکرد وب‌سایت شما را برای کاربران بهبود خواهد بخشید. با رعایت و پیاده‌سازی اصول طراحی سایت در وب‌سایت شما، تجربه کاربری (user experience) سایت‌تان را بهبود خواهیم بخشید و از دست دادن مشتریان‌تان جلوگیری خواهیم کرد.

بهبود سرعت وب سایت

استفاده از CTAهای جذاب

استفاده از طراحی واکنش‌گرا

دسترسی آسان و سریع به سایر صفحات

بهبود قابلیت خواندن سایت

بهبود برندینگ سایت

خدمات بهبود تجربه کاربری آساوب

هدف خدمات بهبود تجربه کاربری (ux) آساوب، بهبود عملکرد و افزایش سهولت کار با وب‌سایت توسط کاربران است تا تجربه کاربری عالی از وب‌سایت در ذهن آن‌ها باقی بماند. ایجاد تجربه کاربری عالی یکی از عوامل بسیار مهم در کسب و کارهای آنلاین است. موتورهای جستجو با پارامترهای مختلفی تجربه کاربری وب‌سایت‌ها را اندازه گیری می‌کنند و در صورتی که نتوانید تجربه کاربری مناسبی برای بازدیدکنندگان خود مهیا کنید و در نگه داشتن کاربران در وب‌سایت خود موفق نشوید، رتبه‌بندی خود را برای کلمات کلیدی از دست خواهید داد.

ما چگونه تجربه کاربری وب‌سایت شما را بهبود می‌بخشیم

متخصص‌های طراحی آساوب با در نظر گرفتن اصول و باید‌های طراحی سایت و سئو به بهبود عملکرد وب‌سایت شما می‌پردازند. پارامترهای زیادی در بهبود تجربه کاربری تاثیرگذار است که در ادامه هر کدام از آن‌ها را برای شما توضیح می‌دهیم.

افزایش سرعت سایت

سرعت بارگذاری وب‌سایت یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در سئو و تجربه کاربری است. امروزه اکثر کاربران وب از موبایل برای جستجو و پیدا کردن نتایج در موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. دستگاه‌های موبایل از سخت افزار ضعیف‌‌تری نسبت به کامپیوترها برخوردار هستند و بارگذاری صفحات در این دستگاه‌ها با سرعت کمتری رخ می‌دهد، به همین دلیل سرعت بارگذاری صفحات وب‌سایت از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

سرعت لود سایت علاوه بر موتور جستجو برای کاربران نیز مهم است. کاربران وب علاقه‌ای‌ به صبر کردن جهت لود صفحات وب ندارند و می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان به محتوای صفحات سایت دسترسی داشته باشند. اگر وب‌سیات شما از سرعت لود پایینی برخوردار باشد این احتمال وجود دارد که کاربران در مواجه با سایت شما تجربه کاربری ضعیفی را کسب کنند و در دفعات بعدی به جای سایت شما به وب‌سایت‌های رقیب سر بزنند.

ما در آساوب با ارائه خدمات بهبود سرعت سایت، عملکرد صفحات سایت شما را افزایش خواهیم داد و تجربه کاربری عالی را برای کاربران شما رقم خواهیم زد.

استفاده از CTAهای جذاب

مشتریان شما همچنان عادت دارند که نشانه‌های تصویری را دنبال کنند تا تشخیص دهند کدام محتوا برای آنها مهم است. استفاده از call to actionها در وب‌سایت به کاربران شما کمک می‌کند تا با سهولت بیشتری در ‌وب‌سایت پیمایش کنند و در کمترین زمان به مکانی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند.

در ایجاد همچین دکمه‌هایی برای وب سایت خود باید به رنگ و روانشناسی رنگ آن فکر کنید. استفاده از رنگ درست در CTAها می‌تواند نرخ کلیک شدن آ‌ن‌ها را افزایش دهید. با استفاده از خدمات طراحی ui آساوب رنگ‌بندی مناسبی برای صفحات و المان‌های موجود در سایت شما به دست خواهیم آورد.

دومین نکته‌ای که متخصص‌های سئو ما به آن می‌پردازند استفاده از کلمات مناسب برای استفاده در این دکمه‌ها است. متن قرار گرفته در این دکمه‌ها باید به درستی توصیف کننده اقدام آن دکمه باشد و دارای یک فعل در محتوای خود باشد.

با استفاده از خدمات بهبود تجربه کاربری آساوب، مکان مناسبی برای دکمه‌های CTA صفحات شما انتخاب خواهیم کرد و با توجه به عملکرد دکمه رنگ، طراحی و متن اختصاصی برای آن در نظر خواهیم گرفت.

نمایش در تمامی دستگاه‌ها

با همه‌گیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه، اکثریت کاربران فعالیت‌های آنلاین خود را با استفاده از موبایل خود انجام می‌دهند. گوگل نیز جدیدا اقدام به جریمه وب‌سایت‌هایی کرده است که فاقد ورژن بهینه شده‌ای برای دستگاه‌های تلفن همراه هستند. اگر کاربری به سایت شما وارد شود و بخشی از محتوای وب‌سایت خارج از صفحه نمایش قرار بگیرد به او نشان داده نشود و نتواند به چیزی که به دنبال آن است برسد، تجربه کاربری منفی را برای او رقم خواهید زد و احتمالا دیگر به سایت شما سر نزند.

با استفاده از خدمات بهینه سازی تجربه کاربری (ux) آساوب، طراحی وب‌سایت شما واکنش‌گرا خواهد شد و در دستگاه‌های موبایل و تبلت، محتوای صفحات به درستی به نمایش درخواهند آمد. با استفاده از طراحی واکنشگرا و بهبود تجربه کاربری مشتران خود را افزایش خواهید داد.

دسترسی سریع به صفحات

هر کاربر بعد از ورود به سایت باید حداکثر با 3 کلیک به صفحه مدنظر خود برسد. دسترسی سریع به تمامی صفحات و گیج کننده نبودن ناوبری سایت تاثیر زیادی در بهبود تجربه کاربری وب‌سایت‌ها دارد. ما در آساوب با بهینه‌سازی منوها و سایر دسترسی‌های موجود در وب‌سایت شما، تجربه کاربری عالی برای کاربران وب‌سایت شما رقم خواهیم زد.

با استفاده از خدمات افزایش تجربه کاربری آساوب علاوه بر بهینه‌سازی منوهای سایت شما، جعبه جستجوی مناسب با سایت شما طراحی و در تمامی صفحات قرار خواهد گرفت و همچنین صفحه 404 متناسب با برند برای شما طراحی خواهیم کرد.

بهبود قابلیت خواندن سایت

محتوای وب‌سایت شما باید به شکلی باشد که کاربران از خواندن آن خسته نشوند. با بهره‌گیری از خدمات بهبود تجربه کاربری آساوب قابلیت خواندن محتوای سایت شما را افزایش خواهیم داد. برای این کار محتوای شما را به پاراگراف‌های کوتاه‌تر و مرتبط‌تری تقسیم می‌کنیم و فاصله بین خطوط استانداردی برای آن‌ها در نظر خواهیم گرفت.

فضای سفید کافی را در اطراف متن و عنوان‌های صفحات شما قرار می‌دهیم که با استفاده از آن‌ها کاربران به خواندن محتوای شما تشویق شوند. همچنین فونت و اندازه فونت استانداردی برای محتوای سایت در نظر خواهیم گرفت.

نکات دیگری شامل مشخص بودن لینک‌ها در متن سایت و همچنین قرار دادن تصاویر مرتبط در سایت برای درگیر کردن کاربران از دیگر راه‌کارهای افزایش قابلیت خواندن سایت است.