خدمات سئو فروشگاهی: فروش آنلاین خود را متحول کنید

سئو یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین روش‌ها برای رشد فروشگاه آنلاین و افزایش درآمد حاصل از آن است. وقتی وب‌سایت‌تان در بالای نتایج جستجو قرار می‌گیرد، افراد بیشتری می‌توانند کسب و کار شما را پیدا کنند و با شما تماس برقرار کنند. اگر می‌خواهید رتبه بندی فروشگاه آنلاین خود را افزایش دهید، متخصص‌های سئو آساوب آماده کمک به شما در این زمینه هستند.

ما برای فروشگاه آنلاین شما چه کاری انجام می‌دهیم؟

بهینه سازی فنی سایت فروشگاهی
بهینه سازی صفحات محصول
بهینه سازی صفحات دسته‌بندی
بهبود ظاهر گرافیکی بر اساس سئو

خدمات سئو وب‌سایت فروشگاهی آساوب شامل چه مواردی است؟

فرآیند سئو وب‌سایت‌های فروشگاهی فرآیندی چند وجهی هستند. به همین دلیل ما در خدمات سئو فروشگاهی خود موارد زیر را قرار داده‌ایم و آن‌ها را برای شما پیاده سازی می‌کنیم:

 • استراتژی سئو سفارشی
 • تحقیق و بهینه‌سازی کلمات کلیدی
 • استفاده از اسکیمای محصول
 • بهینه سازی تصاویر محصول
 • نوشتن محتوای صفحه محصول سئو شده
 • تولید محتوای برای وبلاگ سایت
 • ارتقاء محتواهای سایت
 • معرفی و تنظیم Google Analytics
 • معرفی سایت به search console گوگل و انجام تنظیمات
 • گزارش کامل عملکرد ماهیانه

ریز خدمات سئو فروشگاهی آساوب

زمانی که یک فروشگاه آنلاین ایجاد می‌کنید و به صورت آنلاین محصولات خود را به فروش می‌رسانید، می‌خواهید مطمئن شوید که مشتری‌های هدف خود را به سایت هدایت کنید. لازمه رسیدن به این هدف داشتن محتوای مناسب و قرار دادن کلمات کلیدی هدف در محتواهای سایت است.

موتور‌های جستجو متکی بر تطبیق کلمات جستجو شده توسط کاربران با محتوای وب‌سایت‌ها هستند. این جمله به این معنی است که برای سئو وب‌سایت‌ها تجاری و فروشگاهی نیاز به متن توصیفی و حاوی اطلاعات مفید داریم.

اگر در سایت خود از کلمات و متن‌هایی استفاده کرده‌اید که کاربران برای پیدا کردن جواب سوالات و نیازهای خود از آن‌ها در جستجوهای خود استفاده کرده باشند، شانس گرفتن رتبه صفحات سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

در واقع، بیش از 50 درصد از کاربران پس از جستجو یک کلمه کلیدی شرکت یا محصول جدیدی پیدا می‌کنند.

با این وجود کار دشواریست که مناسب‌ترین کلمات کلیدی را برای سایت خود به دست بیاورید و ثانیا مطمئن شوید که جای کافی برای اختصاص دادن به این کلمات در صفحات خود داشته باشید.
در ادامه نحوه شروع فرآیند سئو برای فروشگاه‌های اینترنتی را شرح خواهیم داد:

1-پیدا کردن کلمه کلیدی مناسب

قبل از ایجاد هر گونه تغییر در وب‌سایت، ابتدا باید با استفاده از تحقیق کلمات کلیدی، کلمات و عباراتی را که باید در محتوای صفحات گنجانده شوند را شناسایی کنیم.

برای پیدا کردن این کلمات از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی، پرسش از مشتریان جهت توصیف خدمات یا محصولات و همچنین بحث و گفتگو با صاحب کسب و کار استفاده می‌کنیم تا بهترین و توصیفی‌ترین کلمات کلیدی را برای ارتقا رتبه‌بندی در نتایج موتور جستجو پیدا کنیم.

کلمات کلیدی باید اغلب مربوط به محصولات یا موضوع کلی فروشگاه باشند. به عنوان مثال اگر محصولات مرتبط با حیوانات خانگی می‌فروشید، باید بر روی کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع تمرکز کنید و آن کلمات را در صفحات خود هدف قرار دهید. برای مثال می‌توانید کامات کلیدی مانند “جایزه خوراکی سگ” ، “اسباب بازی‌های سگ” و “قفس مناسب طوطی” استفاده کنید.

همچنین می‌توانید با پرداختن به موضوعات پیرامونی‌تر سئو کلی خود را بهبود ببخشید. به عنوان مثال با سرمایه‌گذاری در بازاریابی محتوایی می‌توانید پست‌های وبلاگی برای سایت خود تولید کنید که در مورد موضوعاتی مانند محصولات مضر در غذای سگ بحث کنند. با استفاده از این کلمات کلیدی هم ارتباط موضوعی را در سایت خود رعایت کرده‌اید و هم بازدیدکننده بیشتری به سایت خود هدایت خواهید کرد.

شناسایی کلمات کلیدی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در بهینه سازی وب‌سایت‌های فروشگاهی برای موتور جستجو است و استراتژی سئو بر پایه این کلمات چیده خواهد شد.

2-استفاده از کلمات کلیدی در محتوا

مرحله بعدی در روند سئو وب‌سایت فروشگاهی قرار دادن این کلمات کلیدی مرتبط و با ارزش بر روی وب سایت شما است.
کارشناسان سئو سایت فروشگاهی ما از این کلمات کلیدی در چندین بخش از سایت شما استفاده می‌کنند، از جمله:

 • صفحه نخست سایت
 • عنوان صفحه
 • توضیحات متا
 • توضیحات محصول
 • متن alt تصاویر
 • و سایر المان‌های موثر در سئو

بدون انجام این مرحله کلمات کلیدی پیدا شده کاربردی برای سایت شما نخواهند داشت. بدون بهینه سازی وب سایت خود برای این کلمات کلیدی مرتبط، موتورهای جستجو و حتی کاربران نمی‌توانند سایت شما را مشاهده کنند و شانس قرار گرفتن در رتبه بندی گوگل را از دست خواهید داد.

در حالی که می‌توانید متن‌های صفحات لندینگ را خودتان بنویسید، ولی یکی از مزیت‌های خدمات سئو فروشگاهی آساوب تولید و قرار دادن متن‌های سئو در صفحات لندینگ سایت‌های تجاری است.
اگر قصد سرمایه گذاری بر روی بازاریابی محتوایی برای افزایش سئو سایت و تبلیغ برند خود در سطح وب دارید، ما در آساوب تیمی مستعد و مجربی از نویسندگان برای نوشتن در زمینه‌های مختلف در اختیار داریم. محتواهای تولید شده توسط تیم تولید محتوای آساوب نه تنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند، بلکه برای هر صنعت و برندی به صورت اختصاصی نوشته می‌شود.

3-بهینه سازی صفحات محصول

هر کدام از صفحات سایت برای دیده شدن در موتور‌های جستجو نیاز به بهینه شدن دارند. وقتی حرف از فروشگاه‌های اینترنتی در میان باشد هیچ موضوعی مهمتر از سئو صفحات محصول وجود ندارد.

صفحات محصول نسبت به سایر صفحات سایت از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و کلمات کلیدی تجاری در این صفحات هدف قرار می‌گیرند. کلمات کلیدی که در این صفحات هدف قرار داده می‌شوند به عنوان کلمات کلیدی دنباله دار (به انگلیسی: long-tail keywords) شناخته می‌شوند.

برای اطمینان از اینکه صفحات محصول شما رتبه بندی بالایی در صفحات نتایج جستجو کسب کنند، مطمئن خواهیم شد که هر صفحه دارای یک عنوان باشد، همچنین یک پاراگراف یا دو پاراگراف از متنی که دارای کلمه کلیدی مرتبط باشد نیز به آن اضافه خواهیم کرد.

صفحات محصول شما باید شامل تصاویری از کالاهایی که می‌فروشید نیز باشد و این تصاویر نیز بهینه شوند.
در خرید آنلاین که مشتری دسترسی به محصول ندارد، تصاویر نقش مهمی را بازی می‌کنند. تصاویر شما باید تمامی جوانب یک محصول را پوشش دهد.

لازم به ذکر است که موتورهای جستجو قادر به دیدن تصاویر قرار گرفته بر روی وب‌سایت‌ها نیستند و برای اینکه این مشکل برطرف شود باید از متن alt در تصاویر استفاده شود. متخصص‌های سئو آساوب تصاویر شما را از نظر ابعاد و حجم نیز بهینه می‌کنند تا سرعت لود صفحه بالایی نیز داشته باشید.

4-بهینه سازی پیمایش سایت

سئو وب‌سایت‌های فروشگاهی شامل بهبود تجربه کاربری نیز می‌شود. برای اینکه کاربر به راحتی و با کمترین کلیک به محصول مورد نظر برسد سایت شما را از نظر تجربه کاربری (UX) بهینه خواهیم کرد. با بررسی سایت شما اطمینان حاصل می‌کنیم که محصولات شما دارای دسته بندی‌های اصولی و صحیحی باشند و در فهرست سایت شما به تمامی صفحات سطح بالا یک لینک قرار گرفته باشد.

در دسترس بودن منوی ناوبری نکته دیگری است که در وب‌سایت شما به بهبود آن خواهیم پرداخت. در صورتی که منوی ناوبری سریعا در دسترس کاربر قرار نگیرد، احتمال گیج شدن کاربران و خارج شدن از وب‌سایت شما وجود دارد. اگر آمار خروج کاربران که به آنbounce rates نیز گفته می‌شود بالا برود، گوگل این برداشت را می‌کند که سایت شما برای کلمه کلیدی مورد نظر نتوانسته نیاز کاربران را برطرف کند و رتبه شما را برای آن کلمه کلیدی به شدت کاهش خواهد داد.

یکی از بهترین راه‌هایی که برای سئو وب‌سایت‌های تجاری وجود دارد استفاده از Breadcrumbs در صفحات سایت است. با استفاده از Breadcrumbs تجربه کاربری سایت شما را بهبود می‌بخشیم. همچنین بهنیه سازی منو و قرار دادن CTA ها در مکان مناسب به انجام این امر بسیار کمک خواهد کرد.

5-تولید محتوا

از آنجایی که رقابت در فضای آنلاین برای کسب جایگاه در موتورهای جستجو بسیار سخت است، یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود سئو سایت و حتی جلب توجه خریداران به سایت خود استفاده از محتواهای با کیفیت در وب‌سایت فروشگاهی است. این محتواها می‌توانند در قالب مقالات وب‌سایت، اخبار و حتی ebook برای کاربران ارئه شوند.

یک استراتژی محتوایی عالی دو هدف را دنبال می‌کند، اول اینکه به موتورهای جستجو نشان دهد که وب‌سایت برای کلمات و عبارات کلیدی مدنظر بیشترین ارتباط را دارد و دوم اینکه در ذهن کاربر یک اعتماد ویژه ایجاد خواهد کرد.

برای بازاریابی محتوایی اکثر وب سایت‌های فروشگاهی راه اندازی یک بخش به اسم وبلاگ یا مجله را انتخاب می‌کنند. بلاگ‌ها دارای اشکال و اندازه‌های مختلفی هستند و می‌توانید هر ماه یک یا چند پست در آن‌ها ارسال کنید. برای فروشگاه آنلاین تمرکز کردن روی یک یا دو پست در هفته ساده ترین راه ممکن است. در کنار پست‌های وبلاگ می‌توانید از محتواهای اضافی در سایت خود استفاده کنید. محتوای اضافی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • فیلم‌هایی برای نحوه نگهداری یا استفاده از محصولات خود
 • اینفوگرافیک در موضوعات مرتبط با محصولات یا صنعت خود
 • مقالاتی در مورد موضوعات صنعتی که درباره آنها آگاهی دارید
 • محتوای بلند مانند کتابهای الکترونیکی یا مقالات سفید

اینکه محتوای وب‌سایت شما چه فرمتی داشته باشد بعد از مشورت متخصص‌های سئو آساوب با شما تعیین خواهد شد، و بعد از آن شروع به تولید و قرار دادن آن بر روی سایت شما می‌کنیم.

سوالات متداول در مورد خدمات سئو فروشگاهی

سئو خارجی یا همان سئو  off page به مجموعه‌ای از تکنیک‌ها اطلاق می‌شود که خارج از سایت پیاده سازی و انجام می‌گردند. این تکنیک‌ها که شامل ساخت بک‌لینک، بدست آوردن لینک از شبکه‌های اجتماعی و disavow کردن لینک‌های اسپم می‌باشند به بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما کمک خواهند کرد.

در حالت کلی می‌توان سئو خارجی را به سه دسته تقسیم بندی کرد:

حالت طبیعی: یک پیوند طبیعی بدون هیچ اقدامی از طرف صاحب وب‌سایت به وجود می‌آید. به عنوان مثال فرض کنید در صنعت زیبایی مشغول به کار هستید، یک وبلاگ نویس صنعتی ممکن است پست وب‌سایت شما که در مورد انواع محصولات زیبایی نوشته‌اید را پیدا کند و در مورد انتخاب نوع مناسب آن محصول مطلبی بنویسید و به پست شما لینک دهد.

دستی: یک بک‌لینک دستی با اقدام از طرف شما به وجود خواهد آمد. به عنوان مثال، ممکن است با یک وبلاگ نویس تماس بگیرید، و با او برای نوشتن محتوای مرتبط با سایت خود همکاری کنید و از محتواهای نوشته شده توسط او، بک لینک دریافت کنید.

ایجاد شده: این دسته از بک لینک‌ها نیز از طرف شما ایجاد خواهند شد اما با تاکتیک‌هایی اسپم. به عنوان مثال شما می‌توانید از یک وبلاگ مرتبط با صنعت خود دیدن کنید و در بخش کامنت‌ها به سایت خودتان لینک بدهید. این تکنیک‌ها معمولا موفقیت آمیز نیستند و ارزش امتحان کردن را ندارند.

سئو خارج از صفحه، چه در داخل شرکت مدیریت شود و چه توسط یک آژانس سئو خارجی اداره شود، موارد زیر را باید در خود جا دهد:

 • انجام تجزیه و تحلیل بک‌لینک‌ها
 • نظارت بر نام تجاری یا گفت و گوهای پیرامون شرکت در سراسر اینترنت
 • تحقیق و شناسایی وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و اینفلوئنسرهای معتبر صنعت
 • تولید محتوای با کیفیت و بهینه شده برای کسب بک‌لینک‌های طبیعی یا دستی
 • ایجاد ارتباط با وبلاگ نویسان، روزنامه نگاران و تأثیرگذاران صنعت
 • توسعه محتوای وب‌سایت

به این نکته توجه داشته باشید که برای دیدن نتایج سئو خارجی باید صبر و حوصله به خرج دهید و ظاهر شدن نتایج آن به زمان نیاز دارد.

سئو خارجی: هرگونه تلاش برای بهینه سازی سایت که در خارج از سایت شما اتفاق می‌افتد، مانند انجام خدمات تبلیغاتی یا ریپورتاژ نویسی به عنوان سئو خارج از صفحه شناخته می‌گردد.

سئو داخلی: هرگونه روشی که برای بهینه سازی وب‌سایت شما که در خود سایت اتفاق می‌افتد، مانند انتشار یک پست وبلاگ جدید و یا بهینه سازی متا تگ‌ها به عنوان انجام سئو داخلی درنظر گرفته می‌شود.

برای موفقیت و کسب رتبه بندی در موتورهای جستجو باید بر روی هر دو زمینه سرمایه گذاری کنید.

جواب خیلی ساده است، بله.

فاکتورهای سئو خارجی به عنوان سیگنال اعتماد اصلی برای گوگل در نظر گرفته می‌شوند. در اصل بک لینک‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورها بر روی سئو سایت از طرف موتورهای جستجو در نظر گرفته خواهند شد.

بدون استفاده از سئو خارجی حتی با استفاده از بهترین تکنیک‌های سئو داخلی و ایجاد تجربه کاربری عالی نمی‌توایند سایت خودتان را در رتبه بندی گوگل بالا بیاورید. برای بهبود سئو کلی سایت خود می‌توانید از خدمات سئو آساوب استفاده کنید.

 • به جای پا فشاری بر روی کمیت بر روی کیفیت تمرکز کنید.
 • از ابزارهای سئو خارجی مانند Ahrefs برای آنالیز سئو خود بهره ببرید.
 • از محتواهای با کیفیت و کاربر پسند استفاده کنید تا به صورت طبیعی بک‌لینک دریافت کنید.
 • ایجاد ارتباط با وبلاگ نویسان، اینفلوئنسرها و خبرنگاران.
 • نوشتن و انتشار ریپورتاژ آگهی در وب‌سایت‌های مرتبط با کسب و کار خود.
 • شناسایی و رفع بک‌لینک‌های اسپم.

سئو خارجی به چندین عامل بستگی دارد:

 • زمان شما
 • بودجه شما
 • منابع شما
 • تجربه شما
 • مسئولیت شما

انجام تکنیک‌های سئو خارجی کار هر کسی نیست و در صورتی که در صنعت شما رقابت بالا باشد باید از متخصص و فرد با تجربه در این زمینه استفاده کنید.

درخواست خدمات سئو فروشگاهی

درخواست خدمات سئو فروشگاهی

اگر نیاز به خدمات سئو فروشگاهی دارید فرم زیر را پر کنید، کارشناسان ما خیلی زود با شما تماس خواهند گرفت.

برای دریافت مشاوره از همکاران ما در آساوب لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید.

برای دریافت مشاوره از همکاران ما در آساوب لطفا فرم روبه‌رو را تکمیل نمایید.

چه کاری می تونیم برای شما انجام بدیم؟

خدمات سئو

با استفاده از خدمات سئو، در رتبه برتر گوگل قرار بگیرید، توسط افراد بیشتری دیده شوید و فروش آنلاین خود را به طرز چشم گیری افزایش دهید.

خدمات تحقیق کلمه کلیدی

با استفاده از خدمات تحقیق کلمه کلیدی، عبارات استفاده شده کاربران برای پیدا کردن خدمات و محصولات شما مشخص خواهد شد.

خدمات سئو محتوا

با استفاده از خدمات سئو محتوا، سرمایه گذاری مطمئنی برای افزایش بازدید و ترافیک ورودی وب‌سایت خودتان انجام دهید.

خدمات سئو تکنیکال

با استفاده از خدمات سئو تکنیکال، آنالیز کاملی از ساختار کدنویسی سایت شما انجام خواهد شد و وب‌سایت شما از نظر سرعت و رسپانسیو بودن بهینه می‌گردد.

خدمات سئو داخلی

با استفاده از خدمات سئو داخلی، آنالیز کاملی از ساختار داخلی سایت و بهینه سازی تگ‌ها و لینک‌های داخلی خواهید داشت.

خدمات لینک سازی

با استفاده از خدمات لینک سازی کمپین‌های مختلف سئو خارجی در سطح‌های مختلف با توجه به سطح رقابت و نیاز وب‌سایت انجام می‌گردد.

خدمات تدوین استراتژی سئو

با استفاده از خدمات تدوین استراتژی سئو برنامه سئو سایت خود را برای یک سال آینده در اختیار خواهید داشت.

تبلیغات گوگل

با استفاده از خدمات تبلیغات گوگل کلمات کلیدی مهم شما در بازه‌های زمانی مناسب در گوگل تبلیغ شده و منجر به فروش می‌گردد.

خدمات سئو شرکتی

با استفاده از خدمات سئو شرکتی صفحات سایت شما را برای کلمه‌های کلیدی دو بخشی و تک بخشی با رقابت بسیار بالا بهینه سازی خواهیم کرد.

خدمات سئو محلی

با استفاده از خدمات سئو محلی موقعیت کسب و کار خود را در گوگل مشخص کنید و برای جستجوهای محلی رتبه‌بندی شوید.

خدمات سئو خارجی

با استفاده از خدمات سئو خارجی با آنالیز بک‌لینک رقبا و کسب سوشال سیگنال برای سایت شما پروفایل بک‌لینک شما را بهبود خواهیم بخشید.

خدمات بهبود سرعت سایت

با استفاده از خدمات بهبود سرعت سایت، سرعت لود سایت خود را افزایش دهید و تجربه کاربری عالی را برای کاربران خود ایجاد کنید.

خدمات وب‌سایت فروشگاهی

با استفاده از خدمات سئو سایت فروشگاهی، محصولات و خدمات خود را روبروی مشتریان بیشتری قرار دهید و فروش خود را افزایش دهید.

خدمات مشاوره سئو

با استفاده از خدمات مشاوره سئو، استراتژی سئو سفارشی متناسب با وب‌سایت خود برای کسب رتبه‌های برتر در گوگل خواهید داشت.