محتوای بنیادی Cornerstone content چیست؟
/
/
محتوای بنیادی Cornerstone content چیست؟

محتوای بنیادی Cornerstone content چیست؟

راهنمای مطالعه

اگر به رشد کسب و کار خود اهمیت می‌دهید و به دنبال سرمایه گذاری در استراتژی بازاریابی محتوایی و تولید محتوا برای وب‌سایت خود هستید، حتما باید از محتوای بنیادی در سایت خود بهره ببرید. شاید بپرسید که محتوای بنیادی یا Cornerstone Content چیست؟

در این پست هر آنچه که باید در مورد محتوای سنگ بنا بدانید را برای شما توضیح خواهیم داد. در این پست مفهوم محتوای بنیادی، اهمیت استفاده از چنین محتواهایی و نکاتی در مورد نحوه ایجاد آن را برای‌تان شرح می‌دهیم.

 

محتوای کرنر استون چیست؟

محتوای بنیادی یا Cornerstone به محتواهایی که هسته اصلی وب‌سایت شما را تشکیل می‌دهند گفته می‌شود. محتوای کرنر استون نام خود را از اصطلاح سنگ بنا در معماری گرفته است که به معنای اولین و محکم‌‌ترین سنگ‌هایی که در ساخت یک ساختمان به کار گرفته می‌شوند، است. در اصل محتوای بنیادی پایه و اساسی است که سایر ساختار محتوایی سایت شما بر اساس آن به وجود می‌آید و اگر سنگ بنای محتوای شما ضعیف، سست و کوچک باشد، کل ساختار محتوایی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

محتوای بنیادی می‌تواند به محتواهای قرار گرفته در انواع پست‌های وبلاگ، صفحات FAQ و محتوای سایر صفحات سایت گفته می‌شود که پایه و اساس استراتژی محتوایی وب‌سایت‌تان را تشکیل می‌دهند. صفحات دارای محتواهای سنگ بنا، صفحاتی جامع و معتبر در مورد یک موضوع یا سوال به خصوص می‌باشند که با رعایت اصول وبلاگ نویسی و برای بهبود سئو سایت نوشته می‌شوند.

محتواهای کرنر استون موجود در وب‌سایت شما می‌توانند بالاترین ربته‌ها را در موتورهای جستجو برای‌تان کسب کنند. مقالات کرنر استون معمولا دارای محتوایی طولانی و آموزنده‌ای هستند که اطلاعات کاملی را در اختیار مخاطب‌ها قرار می‌دهند.

 

چرا باید از محتوای کرنر استون استفاده کنیم؟

محتوای بنیادی نقش پررنگی در هر استراتژی تولید محتوا و سئو دارد. اگر بخواهید برای کلمات کلیدی پر رقابت رتبه بندی کسب کنید، مسیر سخت و پیچیده‌ای پیشرو خواهید داشت، خصوصا اگر وب‌سایت شما تازه کار باشد. اما محتوای کرنر استون می‌تواند به شما برای کسب رتبه بندی در چنین کلمات و عبارات کلیدی کمک کند.

محتوای بنیادی از دو جهت می‌تواند بر روی سئو سایت شما تاثیرگذار باشد:

  1. به لطف داشتن اطلاعات کامل و دقیق پیرامون یک موضوع، چنین محتواهایی می‌توانند تجربه کاربری بهتری را برای مخاطب‌ها رقم بزنند. تجربه کاربری بر روی سئو سایت شما تاثیرگذار خواهد بود و باعث می‌شود که مخاطب‌ها و مشتریان وفاداری را برای سایت شما به وجود بیاورد.
  2. محتوای Cornerstone بسیاری از الزامات سئو را برآورده می‌کند. برای مثال چنین محتوایی می‌تواند به صورت همزمان حاوی محتوای مرتبط با فضای وب‌سایت شما باشد، لینک‌های داخلی زیادی ایجاد نماید و از کلمات و عبارات مرتبط با حوزه کاری سایت‌تان استفاده نماید. به همین دلیل موتورهای جستجو چنین صفحاتی را با کیفیت تلقی می‌کنند و رتبه بندی بالایی را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند.

 

فرق محتوای بنیادی با پست وبلاگ و صفحات پیلار

پست‌های وبلاگی محتواهایی هستند که به صورت منظم در وبلاگ انتشار داده می‌شوند و به محتواهای پیلار و کرنر استون موجود در سایت لینک می‌دهند.

به زبان ساده بخواهیم بگوییم محتواهای کرنراستون، محتوایی کامل و بلندتری نسبت به پست‌های وبلاگ هستند که تمامی جزئیات و نکات پیرامون موضوع مدنظر مخاطب را در اختیارش قرار می‌دهد. این محتواها می‌توانند شامل راهنماها و چک لیست‌های کاملی که در وبلاگ‌ها بارگذاری می‌شوند، باشد.

برای مثال چک لیست سئو سایت فروشگاهی که ما در وبلاگ آساوب قرار داده‌ایم را در نظر بگیرید. در این چک لیست سعی کرده‌ایم که تمامی جزئیات و نکات کاربردی که کاربر برای بهینه سازی فروشگاه آنلاین خود به دنبال آن می‌باشد را گردآوری کنیم و محتوایی که در حدود 7000 کلمه دارد را به وجود بیاوریم.

در نقطه مقابل محتواهای پیلار قرار دارند. محتواهای پیلار نیز همانند کرنراستون دارای متن‌های طولانی هستند اما بر خلاف محتوای بنیادی بر روی کلیت موضوع تمرکز می‌کنند و در مورد زیر موضوعات مرتبط توضیح خلاصه‌تری را بیان می‌کنند. در این نوع از محتوا برای شرح دقیق‌تر و بیان جزئیات زیرموضوعات از محتواهای کلاستر استفاده می‌شود.

یکی دیگر از فرق‌های پیلار و کرنراستون جایگاه قرارگیری آن‌ها در سایت می‌باشد. از دید ساختار صفحات و ناوبری سایت، محتواهای پیلار در موقعیت بالاتری نسبت به محتواهای بنیادی قرار می‌گیرند.

 

نحوه نوشتن محتوای بنیادی

حالا که با مفهوم و اهمیت محتوای بنیادی آشنا شدید، نوبت به یادگیری نحوه ایجاد این محتوا‌ها خواهد رسید. در این بخش مراحل تولید محتوای کرنراستون را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد.

 

انتخاب موضوع

در اولین قدم برای ایجاد محتوای کرنراستون شما باید یک موضوع مناسب برای شروع نوشتن انتخاب نمایید. برای اینکار کافیست که خود را به جای مخاطب‌های‌تان قرار دهید، زیرا محتوا قرار است که برای آن‌ها تولید شود و بتواند آن‌ها را به خود جذب کند. سعی کنید که چنین سوالاتی را از خودتان بپرسید:

مشتریان هدف‌ من چه مشکلات بزرگی دارند؟ در وب‌سایت‌تان برای کدام یک از این مشکلات راه‌کاری ارائه نکرده‌اید؟

از میان این مشکلات، آیا موردی وجود دارد که شما بتوانید به صورت منحصر به فرد به آن رسیدگی کنید؟ آیا دانش کافی برای راهنمایی افرادی که با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کنند دارید؟

زمان کافی را صرف رسیدن به جواب چنین سوالاتی کنید. از تمامی افراد موجود در کسب وکارتان مشورت بگیرید و نظر مشتریان خود را بپرسید. محتوای بنیادی شما باید منطبق با نیازهای مخاطبان کسب و کارتان باشد.

زمانی که مشکل یا سوالی اساسی و بزرگی را پیدا کردید، رقبای خود را بررسی کنید تا ببینید می‌توانید راه حل بهتری نسبت به آن‌ها ارائه دهید. اگر به دنبال تکنیک‌های بیشتری برای پیدا کردن موضوع هستید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ای که در مورد نحوه انتخاب موضوع برای پست‌های وبلاگی نوشته‌ایم را مطالعه فرمایید.

 

 

یافتن کلمات و عبارات کلیدی

زمانی که موضوع مدنظر خود را انتخاب کردید، نوبت به تحقیق کلمات کلیدی می‌رسد. باید مطمئن شوید که برای موضوع مدنظر شما حجم جستجوی قابل قبولی وجود داشته باشد.

ابزارها و راه‌های زیادی وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کلمات و عبارات کلیدی را برای محتوای خود بدست بیاورید.

برای اینکه زودتر به رتبه بندی دست پیدا کنید باید بر روی کلمات کلیدی سرمایه گذاری کنید که از حجم جستجوی بالایی برخوردار هستند و از طرفی دارای رقابت کمی باشند.

 

نوشتن محتوا

در این مرحله باید آستین‌ها را بالا بزنید و دست به قلم شوید. روال نوشتن محتوای کرنراستون با محتوای وبلاگ یکی می‌باشد. اما در هنگام ایجاد محتوای بنیادی باید به نکات گفته شده در زیر توجه فرمایید:

کیفیت حرف اول را می‌زند: قرار است که شهرت برندتان را در قالب یک محتوا به اشتراک بگذارید، پس باید یک محتوای دقیق، کاملا مفید و یک تجربه بی‌نظیر را برای مخاطب‌های خود خلق کنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که در صورت نداشتن تجربه کافی، نوشتن چنین محتواهایی را به یک متخصص تولید محتوا واگذار کنید. با سفارش تولید محتوا از آساوب، متخصص‌های ما محتوایی کاملا یونیک و با کیفیت را در اختیار شما قرار خواهند داد.

جذاب باشد: بدون توجه به اینکه کاربران‌تان با استفاده از چه دستگاهی به محتوای شما دسترسی پیدا می‌کنند، محتوای شما باید از جذابیت بصری بالایی برخوردار باشد تا بتوانند کاربران را به خود جذب کند و تجربه کاربری عالی را برای آن‌ها رقم بزند.

استفاده از کلمات کلیدی: کلمات کلیدی که بدست آورده‌اید را دم دست خود نگه داری کنید تا بدانید که در مورد چه چیزی باید بنویسید و حول چه موضوعاتی محتوا تولید کنید. بگذارید که کلمات کلیدی به شما بگویند که محتوای‌تان باید از چه ساختاری پیروی کند. در ضمن کلمات کلیدی‌تان را به صورت طبیعی در محتوا قرار دهید.

 

بهینه سازی محتوا

یکی از اهداف ایجاد محتوای بنیادی، جذب بازدیدکنندگانی است که برای اولین بار می‌خواهند برند شما را تجربه کنند. به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در نتایج موتور جستجو برای جستارهای مرتبط به نمایش درخواهد آمد.

بهینه سازی محتواهای موجود در سایت نه تنها به سئو وب‌سایت شما کمک می‌کند، بلکه باعث ارتقاء تجربه کاربری بازدیدکننده‌ها نیز می‌شود. منظور از بهینه سازی محتوا هدف قرار دادن اصولی کلمات کلیدی، ایجاد تگ عنوان مناسب، بهینه سازی تگ‌های هدینگ محتوا، نوشتن توضیح متا، بهینه سازی تصاویر، داشتن استراتژی لینک سازی داخلی و تعدادی نکته دیگر است که ما همه آن‌ها را در مقاله نحوه بهینه سازی محتوای سایت به صورت کامل برای شما شرح داده‌ایم.

تنها در صورتی که محتوای کرنراستون خود را بهینه سازی کرده باشید می‌توانید در رتبه‌های برتر گوگل دیده شوید، ترافیک ارگانیک قابل قبولی جذب کنید و از مزایای آن بهره‌مند شوید.

 

تبلیغ محتوا

کار شما پس از انتشار محتوای بنیادی تمام نخواهد شد و باید مطمئن شوید که محتوایی که تولید کرده‌اید به دست مخاطب‌های‌تان خواهد رسید. برای این کار توصیه می‌کنیم که پس از منتشر کردن مقالات در وب‌سایت و وبلاگ‌تان، آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی خود تبلیغ کنید و مخاطب‌های خود را به خواندن آن دعوت نمایید.

روش دیگر برای تبلیغ محتوای خود، بازنشر محتواها در سایت‌های پر بازدید دیگر است. این کار به دیده شدن بیشتر مطالب شما کمک خواهد کرد و در صورت استفاده از بک‌لینک می‌تواند برای‌ وب‌سایت‌تان ترافیک ورودی نیز به ارمغان بیاورد.

 

نتیجه گیری

در این پست در مورد یکی از مهم‌ترین اجزاء استراتژی بازاریابی محوایی، یعنی محتوای بنیادی Cornerstone Content صحبت کردیم. این‌ها محتواهایی هستند که مخاطب‌ها و مشتریان به واسطه این محتواها برندتان را خواهند شناخت. سعی کنید که حداکثر تلاش و زمان ممکن را برای تولید چنین محتوایی صرف کنید.

محتوای کرنر استون می‌تواند بر روی سئو سایت‌تان تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد، ترافیک ارگانیک خوبی بدست بیاورد و با ایجاد تجربه کاربری عالی، مخاطب‌ها را مجاب کند که دوباره به سایت شما سر بزنند.

سید پویا کاظمیان

مدیر تولید محتوای آساوب

دیدگاهتان را بنویسید

برای مطالعه مطالب مرتبط با این پست پیشنهاد می‌کنیم که به مقالات زیر نگاه بیاندازید: