خدمات طراحی لندینگ پیج

صفحات لندینگ هر وب‌سایت نقشی اساسی در فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغاتی آن کسب و کار دارند. با خدمات حرفه ای طراحی صفحه لندینگ آساوب، می‌توانید تأثیر این صفحات را در استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود به حداکثر برسانید. با بهره گیری از طراحی‌های سفارشی صفحه لندینگ آساوب، مخاطبین خود را به مشتری تبدیل کرده و فروش خود را افزایش دهید.

مزایای استفاده از خدمات طراحی صفحه لندینگ آساوب

همکاری کسب و کارها با آساوب جهت طراحی صفحه لندینگ، به آن‌ها مزایای رقابتی خواهد داد. ما با بهره گیری از متخصص‌های با تجربه در زمینه طراحی سایت به شما کمک می‌کنیم تا صفحات لندینگ کاملا حرفه‌ای برای محصولات و خدمات در وب‌سایت خود داشته باشید.

طراحی سفارشی

تم و قالب‌های آماده؟ در آساوب خبری از استفاده از تم و قالب آماده نیست و صفحات فرود وب‌سایت‌ها را بر اساس برند و حوزه کاری آن‌ها طراحی و پیاده سازی می‌کنیم. استفاده از چنین طراحی‌های منحصر به فردی در صفحات لندینگ منجر به کسب مخاطب بیشتر و افزایش درآمد خواهد شد.

تحقیقات در مورد حوزه کاری

طراحی یک صفحه لندینگ عالی که از آن بتوانید درآمد کسب کنید با تحقیق بر روی بازار و رقبا شروع می‌شود. ما خریداران، بازار، رقبا و حوزه‌های کاری مشابه شما را بررسی خواهیم کرد تا اطلاعاتی را در مورد ایجاد بهترین صفحه لندینگ ممکن کسب کنیم. این کار به معنی کپی کردن طرح‌های رقبا و استفاده از آن‌ها در وب‌سایت نیست، بلکه با بررسی این صفحات با المان‌ها و پارامترهای لازم برای قرار دادن در صفحات لندینگ و علاقه کاربران آشنا خواهیم شد.

طراحی جزئیات

برای رسیدن به بهترین نرخ تبدیل در صفحه لندینگ وب‌سایت نیاز است تا برای طراحی تمامی جزئیات موجود در صفحه لندینگ تصمیمات لازم گرفته شود. این جزئیات از نحوه قرار گرفتن محتوا‌ها در کنار یکدیگر تا انتخاب صحیح فونت و رنگ متناسب با برند شما را شامل می‌شوند. صفحات لندینگ به المان‌های مخصوصی مانند فرم تماس، راه‌های ارتباطی، نمونه کارها و … نیازمند می‌باشند که با طراحی هر یک از این جزئیات بهترین بازدهی را برای وب‌سایت شما به وجود خواهیم آورد.

نکات مهم در طراحی صفحه لندینگ

نکات و پارامتر‌های زیادی وجود دارند که با قرار دادن آن‌ها در صفحه لندینگ می‌توانید در مخاطبین خود اثرگذاری مثبتی داشته باشید.

1-تمرکز بر محصول/خدمات

یک نکته مهم در صفحات لندینگ، متمرکز کردن مخاطبین بر روی یک موضوع به خصوص است. هدف از ایجاد چنین صفحاتی در هر وب‌سایتی، مجاب کردن مخاطب به خرید محصول یا خدمات از آن وب‌سایت می‌باشد. اگر در صفحه فرود خود چندین محصول یا خدماتی را تبلیغ کنید نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت.

برای هر کدام از محصولات و خدمات خود باید یک صفحه جداگانه درنظر بگیرید و پارامترهای موجود در آن لندینگ پیج را متناسب با محصول یا خدمات در نظر گرفته شده انتخاب و پیاده سازی کنید.

بگذارید مثالی برای شما بزنیم. فرض کنید که شما صاحب یک شرکت خدماتی تعمیرات پکیج‌های گرمایشی و سرمایشی هستید. در وب‌سایت خود یک صفحه برای تعمیر آب‌گرم‌کن ایجاد کرده‌اید، ولی در کنار آن خدمات دیگر خود مانند تعمیرات انواع موتورخانه و سیستم سرمایشی منازل را نیز تبلیغ می‌کنید. این باعث می‌شود که حواس مشتری از موضوع اصلی پرت شود و مشتریان هنگام بازدید از چنین صفحه‌ای دچار سردرگمی شوند.

2-طراحی صفحه بی نقص

اگر می‌خواهید یک صفحه لندینگ موثر در سایت خود ایجاد کنید، باید زمان کافی به طراحی و توسعه آن اختصاص دهید. هدف از ایجاد صفحه لندینگ تنها جلب توجه مخاطب‌ها نیست بلکه باید برند شما را هم به بهترین شکل ممکن نمایش دهد.

شناخت برند بخش بزرگی از بازاریابی آنلاین است. حتی اگر در مراحل اول نتوانید مخاطبین را به مشتری تبدیل کنید، باز هم اینکه مخاطب با برند شما آشنا شده باشد و جزئیات بیشتری در مورد کسب و کار شما بیاموزد بسیار مهم است. این کار زمانی نتیجه خودش را می‌دهد که مخاطب می‌خواهد محصول یا خدماتی را برای خود انتخاب کند و اگر تاثیر اولیه خوبی بر آن‌ها گذاشته باشید در هنگام انتخاب بین شما و رقیبان به سمت کسب و کار شما سوق داده می‌شوند.

در هنگام طراحی صفحه فرود سادگی را نیز در نظر بگیرید. باید از رنگ‌ها و تایپوگرافی استفاده کنید که به درستی با شخصیت و ماهیت برند شما جور درآمده باشد. استایل صفحه لندینگ‌های شما باید بازتاب کننده استایل کسب و کارتان باشد.

3-استفاده از عناوین جذاب

زمانی که کاربر به واسطه ترافیک ارگانیک، تبلیغات PPC یا از طریق شبکه‌های اجتماعی وارد سایت شما می‌گردد، اولین نکته‌ای که به آن توجه می‌کند عنوان صفحات شما است. استفاده از عنوان‌های خیلی عمومی و غیر توصیفی مخاطب‌های شما را به ایجاد ارتباط با صفحه سایت شما و خواندن باقی محتوای آن علاقه‌مند نمی‌کند.

استفاده از عنوان جذاب در بالای صفحه منجر به نگه داشتن کاربر در صفحه و مشاهده باقی اطلاعات درون آن می‌شود.

4-استفاده از محتوای بصری

تصاویر بصری نقش مهمی در صفحه لندینگ هر وب‌سایتی دارند. استفاده از المان‌های گرافیکی، جذابیت صفحه را افزایش می‌دهند و متن موجود در صفحه شما را قابل تحمل‌تر می‌کنند. استفاده از متن بدون قرار دادن هیچ المان بصری در کنار آن باعث ایجاد خستگی در بازدیدکننده‌ها می‌شود، به همین دلیل باید از تصاویر در محتوای صفحات خود استفاده کنید تا جذابیت اضافی به آن‌ها ببخشید. همچنین با استفاده از تصاویر می‌توایند توجه مخاطبین را به قسمت خاصی از صفحه جلب کنید.

به طور کلی می‌توانید از انواع تصاویر و ویدیو در صفحات لندینگ خود استفاده کنید. این نکته را هم به یاد داشته باشید که حضور بیش از حد تصاویر نیز می‌تواند تاثیر منفی بر مخاطب‌ها بگذارد. صفحات لندینگ آلبوم تصاویر نیستند و باید از این صفحات در جهت معرفی محصولات و خدمات خود استفاده کنید. سعی کنید تصاویر قرار گرفته در این صفحه همگی تصاویر محصول یا تصاویر مرتبط با آن باشند.

ویدیوها نیز جایگزینی عالی برای تصاویر در صفحات لندینگ شما هستند. ویدیوها برای آگاهی از برند و اشتراک گذاری سریع اطلاعات با مخاطبین بسیار عالی هستند.

5-استفاده از CTA های تاثیرگذار

دکمه‌های فراخوان عمل یا همان call to action ها یکی از مهمترین المان‌های لازم در صفحه لندینگ هستند. CTA ها می‌توانند تفاوت را رقم بزنند، اینکه کاربر قدم بعدی را بردارد و بیشتر با کسب و کار شما درگیر شود یا اینکه به صفحه نتایج موتور جستجو برگردد و بر روی نتیجه دیگری بزند.

دکمه‌های فراخوان عمل به مخاطبان شما اعلام می‌کنند که در مرحله بعدی چه کاری قرار است انجام داده شود. در صورتی که بر روی صفحه شما CTA قرار نگرفته باشد، مخاطب شما نمی‌داند که در مرحله بعدی چه چیزی رخ می‌دهد یا اصلا مرحله بعدی وجود دارد یا خیر. اما چگونه CTAهای جذابی داشته باشیم؟

مهم‌ترین نکته در مورد دکمه‌های فراخوان عمل شفاف بودن آن‌ها است، نباید از دکمه‌هایی با حالت عمومی استفاده کنید. باید به مخاطبین بگویید که اگر روی دکمه کلیک کنند قرار است چه اتفاقی بیافتد. انتخاب اصولی رنگ و محل قرار گیری این دکمه‌ها نیز از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است.

استفاده درست از CTA ها در صفحات لندینگ به هر کسب و کاری کمک می‌کند تا نرخ تبدیل خودش را بهبود ببخشد.

6-اعتماد ایجاد کنید

صفحه لندینگ فرصتی را پیش روی پای شما قرار می‌دهد تا در مخاطبین خود اعتماد ایجاد کنید. کسب و کار شما باید به کاربران بگوید که چرا بهترین کالاها و خدمات را ارائه می‌دهد. برای انجام هرچه بهتر این اعتماد سازی بهتر است تا از بخش‌هایی به عنوان نمونه کارها، دست آوردها، جوایز و نظرات مشتریان استفاده کنید. این بخش‌ها را باید به شکلی حرفه‌ای در طراحی صفحه لندینگ خود ادغام کنید.

7-طراحی واکنشگرا

کاربران صفحات لندینگ را فقط با استفاده از دسکتاپ مشاهده نمی‌کنند. از طرفی امروزه تعداد کاربران وب که از موبایل استفاده می‌کنند بیشتر از کاربران دسکتاپ شده است که این خود اهمیت داشتن نسخه‌ای برای موبایل را بیشتر از قبل می‌کند.

یکی از بهترین راه‌ها برای داشتن نسخه موبایل استفاده از طراحی واکنشگرا یا رسپانسیو است. طراحی واکنشگرا این تضمین را به شما می‌دهد که صفحه لندینگ شما بر روی هر صفحه نمایشی با هر ابعادی به درستی نمایش داده ‌شود.

8-استفاده از فرم‌های کوتاه

معمولا اکثر شرکت‌ها فرم‌هایی را در صفحه لندینگ خود قرار می‌دهند تا اطلاعات دقیقی را از مخاطبین خود به دست بیاورند. بهتر است تا حد ممکن این فرم‌ها کوتاه نگه دارید و از طراحی ساده در پیاده سازی آن‌ها استفاده کنید.

هیچ کاربری علاقه‌ای به پر کردن فرم‌های بلند ندارد. سعی کنید فقط اطلاعات مهم و اساسی را در فرم خود درخواست کنید. با کوتاه نگه داشتن فرم‌های خود در صفحات لندینگ، افراد بیشتری را ترغیب خواهید کرد تا اطلاعات خود را به شما ارائه دهند.