چرا باید به شکل مداوم محتوا تولید کنیم؟ اهمیت تولید محتوای پیوسته
/
/
چرا باید به شکل مداوم محتوا تولید کنیم؟ اهمیت تولید محتوای پیوسته

چرا باید به شکل مداوم محتوا تولید کنیم؟ اهمیت تولید محتوای پیوسته

راهنمای مطالعه

با توجه به رقابت آنلاینی که در بین کسب و کارها وجود دارد، سرمایه گذاری‌های قابل توجهی در ایجاد برنامه‌های بازاریابی محتوایی صورت می‌گیرد. دلیل آن هم ساده است، تجربه ثابت کرده است که بازاریابی محتوایی بیشترین بازده را برای کسب و کارها داشته است.

بازاریابی محتوایی به عنوان یکی از موثرترین روش‌های افزایش مشارکت مخاطبین، ارتقا کسب و کار و افزایش فروش، به عنوان یک ابزار بازاریابی بسیار مهم برای کسب و کارها بدل شده است. در ادامه این بحث علاوه بر مرور بازاریابی محتوایی، بررسی خواهیم کرد تا ببینیم که آیا تولید محتوا به صورت مداوم برای کسب و کارها لازم می‌باشد یا خیر؟ با ما همراه باشید تا به جواب این سوال برسید.

 

چرا بازاریابی محتوایی مهم است؟

آیا تا به حال عبارت “محتوا پادشاه است” را شنیده‌اید؟ اگرچه در گذشته بازاریابی محتوایی راهی برای متمایز کردن خود از سایر رقبا محسوب می‌شد، اما امروزه استفاده از این روش برای هر برند مدرنی به یک ضرورت بدل شده است. بازاریابی محتوایی قلب تمامی کمپین‌های موفق بازاریابی دیجیتال را تشکیل داده است.

پشت هر برند بزرگی، انبوهی از محتواهای ارزشمند و مرتبط وجود دارد که با مخاطبان شرکت ارتباط برقرار می‌کنند.

بازاریابی محتوایی از این جهت اهمیت دارد که به سوالات مخاطبان شما پاسخ می‌دهد. با استفاده از این روش می‌توانید اعتماد مخاطب‌ها را جلب کنید و نرخ تبدیل سایت خود را بهبود ببخشید. امروزه مشتریان از برندهای مورد علاقه خود انتظار محتوایی با کیفیت و مداوم دارند.

بر اساس گزارش‌های State of Inbound، تولید محتوا برای 53 درصد از بازاریاب‌ها اولویت اصلی می‌باشد. علاوه بر این به طور متوسط، بازاریابی محتوا 29 درصد از بودجه‌های بازاریابی B2B را تشکیل می‌دهد. این اعداد و ارقام روز به روز در حال بیشتر شدن می‌باشند.

این نکته را به یاد بسپارید که محتوای با کیفیت، جذاب و مداوم بیش از هر روش دیگری بر تصمیم‌گیری مخاطبان تاثیر می‌گذارد.

داشتن ثبات در انتقال پیام‌های تجاری یکی از عوامل رشد و موفقیت هر بیزینس به شمار می‌آید. برندهای بزرگ به خوبی این موضوع را درک کرده‌اند و از هر موقعیتی که به دست می‌آورند سعی می‌کنند با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند. تداوم ایجاد و انتشار محتوا می‌تواند اعتبار برند را تقویت کند، در بین مخاطبین اعتماد به وجود می‌آورد و به مشهور شدن برند کمک می‌کند.

 

چرا تولید محتوای مستمر مهم است

داشتن یک برنامه مشخص برای تولید و انتشار محتوا برای برند شما می‌تواند بسیار مهم باشد. اینکه چه تعداد محتوا در روز، هفته یا ماه منتشر کنید به شرایط و رقبای شما بستگی دارد. اما مهم این است زمانی که شروع به تولید محتوا کردید، آن را به صورت مداوم انجام دهید. زمانی که کیفیت، کمیت یا برنامه ریزی انتشار محتوای شما به صورت دائمی و مرتب پیش نرود، مشتریان شما سردرگم خواهند شد.

داشتن یک استراتژی برای تولید محتوای منظم و دائم نه تنها به ایجاد تجربه کاربری بهتری برای مشتریان شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود برند شما به یک شهرت مطلوب برسد و اعتماد مخاطبین را به خود جلب کند. تولید محتوا و اطلاع رسانی با برنامه بر روی نتیجه نهایی فعالیت‌های بازاریابی شما به شدت تاثیرگذار است.

علاوه بر این با تولید محتوای مستمر و مرتبط حول محور یک موضوع، به موتورهای جستجو این سیگنال را ارسال خواهید کرد که سایت شما به صورت ویژه در حال فعالیت و انتشار محتوای تخصصی پیرامون یک موضوع به خصوص می‌باشد. این کار می‌تواند به بهبود سئو سایت شما کمک بزرگی کند و صفحات سایت شما را برای کلمات کلیدی مورد نظرتان در رتبه‌های برتر صفحه نتایج موتور جستجو قرار دهد.

برای به دست آوردن زمان دقیق جهت انتشار محتوای خود می‌توانید از ابزارهای Google Analytics و HubSpot کمک بگیرید. با استفاده از این ابزارها می‌توانید بر روی عملکرد محتواهای خود نظارت داشته باشید و میزان تعامل حداکثری را پیدا کنید. این فرآیند را با انتشار محتوا در یک تایم ثابت مشخص در روزهای متناوب هفته شروع کنید. سپس روزها را ثابت و مشخص نگه دارید و در زمان‌های مختلف محتوای خود را انتشار دهید. با ردیابی معیارهای مختلف مانند تعداد بازدید از صفحات منحصر به فرد، زمان سپری شده در صفحات و نرخ پرش خواهید توانست زمانی که محتوای شما بهترین عملکرد را دارا می‌باشد بدست بیاورید و انتشار محتوای خود را به این زمان‌ها محدود کنید.

اگر خودتان توانایی تولید محتوای مستمر و دائم ندارید می‌توانید فرآیند تولید محتوا را به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برون سپاری کنید. ما در آساوب با ارائه خدمات تولید محتوای متنی آماده تولید انواع محتوا با زمان بندی مشخص می‌باشیم.

 

ارتباط با مشتریان

شاید ارسال پراکنده و غیر منظم پست در شبکه‌های اجتماعی یا وبلاگ سایت‌تان به جلب توجه برخی از مشتریان کمک کند، اما به شما در ایجاد یک رابطه معنی دار با مخاطبان کمکی نخواهد کرد. برای ایجاد چنین ارتباطی با مخاطبان برند خود لازم است که به صورت دائم و منظم تولید محتوا انجام دهید.

انتشار محتوا به صورت منظم و پیوسته به شما این فرصت را می‌دهد که با مشتریان خود در تماس باشید و از آن‌ها یاد بگیرید. هنگامی که بخشی از این مکالمه باشید با گوش دادن به خواسته‌های مشتریان خود می‌توانید نیازهای آن‌ها را یاد بگیرید و راحت‌تر محتوا تولید کنید.

به شما توصیه می‌کنم که به صورت روزانه هم در شبکه‌های اجتماعی و هم با استفاده از بخش کامنت‌های وبلاگ با مخاطب‌های خود در تماس باشید، نظرات آن‌ها را مطالعه کنید و دقت کنید که چه نیازهایی دارند و به کدام محتوا بیشتر علاقه‌مند هستند. با انجام این کار به راحتی محتواهایی را که باعث ایجاد تعامل می‌گردد را پیدا خواهید کرد و می‌توانید در آینده از این محتواها بیشر تولید کنید.

 

تولید محتوا به عنوان یک عادت، نه استراتژی یکبار مصرف

در صنعت و دنیای بازاریابی، پیگیری کارهای روزانه ساده بسیار مشکل است، چه برسد یک پروژه بازاریابی محتوایی سنگین را در دست داشته باشید. در چنین پروژه‌هایی به دلیل اینکه از چندین نویسنده با استایل و سبک نگارش متفاوت استفاده می‌کنید کار سخت‌تر نیز می‌شود. در چنین شرایطی تولید محتوای دائم و با کیفیت بسیار پیچیده‌تر می‌گردد. با این وجود برای هر کسب و کاری داشتن یک برنامه تولید و توسعه محتوا و پایبند بودن به آن بسیار مهم می‌باشد.

نباید فرآیند تولید محتوا را برای خودتان سخت و پیچیده کنید، ولی محتوای تولید شده برای مخاطب‌های شما باید مستمر و با ارزش باشد. این کار را با ایجاد سند استراتژی محتوایی شروع کنید، در این سند باید تمام ایده‌های لازم برای تولید محتوا و برنامه انتشار آن را مشخص کنید.

به یاد داشته باشید که ایجاد برندینگ و داشتن استراتژی تولید محتوا یک چالش بزرگ برای کسب و کار شما می‌باشد، اما مطمئنا این چالشی است که ارزش انجام دادن را دارد.

 

حرف آخر

تولید محتوا برای هر پروژه بازاریابی دیجیتالی بسیار مهم و ضروری است، اما نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که به صورت مستمر و دائم برای وب‌سایت خود محتوای متنی تولید کنید. امیدوارم که با مطالعه این پست به اهمیت تولید محتوای مداوم پی برده باشید. اکنون زمان آن رسیده که برای وب‌سایت خود سند استراتژی تولید محتوای حرفه‌ای ایجاد کنید و زمان بندی دقیقی را برای تولید و انتشار متحوا مستمر در آن بگنجانید.

سید پویا کاظمیان

مدیر تولید محتوای آساوب

دیدگاهتان را بنویسید

برای مطالعه مطالب مرتبط با این پست پیشنهاد می‌کنیم که به مقالات زیر نگاه بیاندازید: