راهنمای کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام
/
/
راهنمای کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام

راهنمای کامل هشتگ گذاری در اینستاگرام

راهنمای مطالعه

10 سال پیش هشتگ‌ها از اهمیت امروزی برخوردار نبودند و صرفا به عنوان یک ابزار ساده برای دسته بندی کردن محتوا مورد استفاده قرار می‌گرفتند. ولی امروز همین ابزار ساده اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرد می‌تواند هر حساب اینستاگرامی را به اهدافش نزدیک‌تر کند و اگر هم بدون اصول مورد استفاده قرار بگیرد باعث نابودی آن حساب کاربری در اینستاگرام خواهد شد.

در این پست می‌خواهیم به طور کامل در مورد هشت گذاری در اینستاگرام بحث کنیم و نحوه به کارگیری هشتگ‌ها در اینستاگرام را به شکل کامل به شما آموزش دهیم.

 

هشتگ اینستاگرام چیست و از کجا آمده؟

در سال 2007 با پیشنهاد یکی از کاربران توئیتر مبنی بر لزوم استفاده از هشتگ، استفاده از آن شروع شد. رفته رفته این ابزار بین مردم جا افتاد و از آن برای قرار دادن محتوای خود در یک دسته بندی یا ترند شروع به استفاده کردند.

امروزه از هشتگ‌ها در اکثر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شوند. هشتگ توانسته به ابزاری قدرتمند برای دسته بندی کردن محتوا تبدیل شود و کاربران برای قرار دادن محتوا خود در یک طبقه بندی خاص و در کنار محتواهای مشابه از این ابزار استفاده می‌کنند. هشتگ‌ها به سایر کاربران نیز کمک می‌کنند تا از طریق جستجو هشتگ مورد نظر خود، به سرعت به محتوایی که دنبالش بودند دست پیدا کنند. هشتگ‌ها با استفاده از قرار دادن نماد # قبل از کلمه مورد نظر به وجود می‌آیند. گذاشتن هشتگ در زیر پست‌های اینستاکرام، یکی از استراتژی‌های بازاریابی در این شبکه اجتماعی و راهی برای افزایش فالوور است.

اگر بخواهیم تعریف دقیقی از هشتگ داشته باشیم باید بگوییم که:

هشتگ عبارت است از هر کلمه‌ای که قبل از آن (#) قرار گرفته باشد، هشتگ‌ها به کاربران این اجازه را می‌دهند تا با ضربه زدن بر روی آن‌ها به صفحه‌ای وارد شوند که تمامی پست‌های مرتبط با آن هشتگ را به صورت یکجا مشاهده کنند.

 

مزایا یا اهمیت هشتگ در اینستاگرام

استفاده درست و هدف‌مند از هشتگ‌های اینستاگرامی به شما کمک خواهد کرد تا پست و استوری‌های شما به راحتی توسط کاربرانی که شما را فالوو نمی‌کنند قابل کشف شدن گردند. با هشتگ گذاری اصولی در پست‌های اینستاگرامی باعث خواهید شد که کاربران جدیدی شما را پیدا کنند و رفته رفته به تعداد فالوورهای شما افزوده شود.

 

نحوه هشتگ گذاری در اینستاگرام

مطمئنا در اینستاگرام از هشتگ استفاده کرده‌اید یا در زیر پست‌های مختلف هشتگ‌های مختلفی را دید‌ه‌اید. اگر هدف شما این است که مخاطبین بیشتری را به محتوای خود جذب کنید و بازدید پست‌های خود را افزایش دهید باید نگاه ویژه‌ای به هشتگ‌ها داشته باشید. در ادامه نکات کاربردی را برای اضافه کردن هشتگ به پست‌های اینستاگرامی آموزش داده‌ایم که می‌تواند شما را در رسیدن به هدفتان یاری کند.

 

1-تحقیق هشتگ انجام دهید

این نکته مهم را در یاد داشته باشید که هنر هشتگ گذاری در اینستاگرام چیزی فراتر از افزودن علامت # قبل از یک سری کلمات است. برای استفاده از هشتگ‌ها در محتوای اینستاگرام خود باید از روش‌هایی اصولی و تاثیرگذار استفاده کنید و هشتگ‌های مناسبی را برای محتوای خود انتخاب و از آن‌ها کمک بگیرید. اما برای پیدا کردن هشتگ مناسب باید از کجا شروع کنیم؟ در ادامه یک سری روش برای پیدا کردن هشتگ مناسب را شرح داده‌ایم:

استفاده از ابزارهای آنلاین: ابزارهای زیادی وجود دارند که با تولید هشتگ به شما در انتخاب هشتگ‌های مرتبط کمک می‌کنند و اطلاعات مفیدی در مورد هشتگ‌های محبوب ارائه می‌دهند. البته بسیاری از این ابزارها برای انتخاب هشتگ‌های انگلیسی مناسب هستند. ابزارهای محبوب موجود در این زمینه شامل All Hashtag، Ingramer و Sistrix می‌باشند.

هشتگ‌های مورد نظر خود را جستجو کنید: هشتگ‌های مورد نظر خود را در نوار جستجوی اینستاگرام تایپ کنید و مشاهده کنید که چه هشتگ‌هایی را به صورت خودکار در نوار جستجو پر می‌گردد و به شما نمایش داده می‌شود.

رقبای خود را بررسی کنید: پست‌های رقبای موجود خود را بررسی کنید و هشتگ‌های استفاده شده توسط آن‌ها را یادداشت کنید. همچنین برند‌ها و صفحات بزرگی که احساس می‌کنید مخاطبین هدف شما آن‌ها را فالوو کرده‌اند را نیز بررسی کنید تا با هشتگ‌های آن‌ها آشنا شوید. الهام گرفتن از حساب‌های موفق در اینستاگرام یکی از راه‌های پر طرفدار انتخاب هشتگ مناسب در اینستاگرام است.

نکته کلیدی که در اینجا وجود دارد این است که شما باید اطمینان حاصل کنید هشتگ‌های محبوب و مورد نظر مخاطبین خود را پیدا کنید، از طرفی این هشتگ‌ها نباید بیش از حد توسط سایر اکانت‌های اینستاگرام مورد استفاده قرار گرفته باشند.

 

2-از تعداد مشخصی از هشتگ‌ها استفاده کنید

شاید وسوسه شوید که از هشتگ‌های بیشتری در زیر پست‌های خود استفاده کنید تا مخاطبین بیشتری را به محتوای خود جذب کنید. سعی کنید از هر هشتگی که پیدا می‌کنید در پست‌های خود استفاده نکنید و تاثیرگذارترین و مرتبط‌ترین آن‌ها را انتخاب کنید.

اینستاگرام این اجازه را به شما داده است که تا حداکثر 30 هشتگ در زیر هر پست استفاده کنید. تحقیقات نشان داده است که تعداد هشتگ بهینه برای هر پست در حدود 11 هشتگ است. پس به جای اینکه هر هشتگی که به دستتان رسید را در زیر پست خود قرار دهید، کمی زمان بگذارید و هشتگ‌های تاثیرگذار را برای پست‌های خود پیدا کنید.

متخصص سوشال مارکتینگ الکس یورک از Sprout Social اعلام کرده است که اگر برندها بیش از حد از هشتگ‌ها استفاده کنند و هتشگ‌های مرتبط با برند و هدف خود را به کار نبرند، این احتمال وجود خواهد داشت که صفحه اینستاگرام آن‌ها کم کم ضعیف گردد و مخاطبین خود را از دست بدهند.

 

3-از سایر صفحات مشابه با کسب و کار خود در اینستاگرام الهام بگیرید

برای موفقیت در اینستاگرام باید رقبای موجود در حوزه کاری خود را جدی بگیرید و نحوه کارکردن آن‌ها را زیر نظر داشته باشید. استفاده کردن از هشتگ‌های روز و مرتبط با صنعت کاری شما می‌تواند برای بالا بهره کاری شما بسیار مفید و کمک کننده باشد.

 

4-کمپین هشتگ گذاری مختص به برند خود را ایجاد کنید

نکته جالبی که در مورد هشتگ‌ها وجود دارد این است که شما ملزم به استفاده از هشتگ‌هایی که قبلا استفاده شده‌اند نیستید. در رابطه با هشتگ‌ها می‌توانید خلاق باشید و هشتگ‌هایی مختص با برند خود ایجاد کنید. اگر این کار را به شکلی خلاقانه و جذاب انجام دهید می‌توانید برند خود را به سطح جدیدی برسانید.

 

5-از هشتگ‌های مشخص و ثابتی استفاده کنید (اما نه برای همیشه)

همانطور که گفته شد بهتر است قبل از هشتگ گذاری در اینستاگرام خود یک تحقیق هشتگ انجام دهید. با به دست آوردن هشتگ‌های جدید آن‌ها را بررسی کنید و هشتگ‌هایی که توسط سایر حساب‌ها زیاد مورد استفاده قرار گرفته شده‌اند را در پست‌ها خود به کار نبرید. در غیر این صورت پست‌های شما درون دریایی از محتوا‌ها غرق خواهد شد. اما آیا برای هر پست‌ جدیدی باید دوباره 5 تا 11 هشتگ جدید پیدا کنیم؟

خیر، در صورتی که هشتگ‌هایی که در تحقیق هشتگ خود بدست آورده‌اید مورد استقبال مخاطبین شما قرار گرفته باشند بهتر است از همان هشتگ‌ها در پست‌های جدید خود نیز استفاده کنید. اما اگر هشتگ مناسب جدیدی را بدست آوردید بهتر است در کنار سایر هشتگ‌های قبلی خود از آن نیز استفاده کنید. مثلا از 7 الی 8 هشتگ تجاری خود استفاده کنید و 2 الی 3 هشتگ جدید که با عکس یا ویدیو منتشر شده مرتبط است هم بهره ببرید.

مرتبط بودن هشتگ با محتوا بسیار مهم و ضروری است، اگر شخصی هشتگی را جستجو کند و ناگهان یک پست کاملا غیر مرتبط از شما را در آن میان مشاهده کند، می‌تواند برند شما را غیر معتبر جلوه دهد.

 

6-برای هشتگ برند خود هدایایی را در نظر بگیرید

اکثر آدم‌ها به چیز‌های رایگان علاقه‌مند هستند. این موضوع ریشه در طبیعت انسان دارد. احتمالا در اینستاگرام صفحاتی را مشاهده کرده‌اید که از شما درخواست می‌کنند تا با وارد کردن کامنت و یک هشتگ برند مشخص شانس خود را برای برنده شدن یک جایزه ویژه امتحان کنید. اما چرا این کار را به شکل حرفه‌ای تر انجام ندهیم؟

راه بهتر این است که از مخاطبین درخواست کنید هشتگ برند شما را در زیر یکی از پست‌های خودشان قرار دهند و با این کار شانس خودشان را برای برنده شدن جایزه و هدایای شما امتحان کنند. این روش توجه مخاطبین فالوررهای شما را به برندتان جلب می‌کند و به مخاطبین بیشتری دست پیدا خواهید کرد.

 

7-از هشتگ‌ها برای ایجاد ارتباطات استفاده کنید

هشتگ‌ها ابزار بسیار مناسبی برای برقراری ارتباط با دیگران هستند. هشتگ‌های پرطرفدار خود را مشخص کنید تا شرکای جدیدی را در اینستاگرام پیدا کنید و با اینکار مخاطبین بیشتری را هدف قرار دهید. با یک برند مرتبط کمپینی را حول یک هشتگ به راه بیاندازید، این کار به شما کمک خواهد کرد تا بیشتر در معرض دید باشید. برندی که با آن‌ها همکاری خواهید کرد به شما این امکان را خواهد داد تا با مخاطبین بیشتری ارتباط برقرار کنید.
این نوع از کمپین‌ها نه تنها هر دو دسته مخاطب را با برندها درگیر خواهد کرد، بلکه باعث افزایش آگاهی از برند برای هر دو پیج اینستاگرامی خواهد شد.

 

8-برای برند خود یک هشتگ تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید

همیشه که نباید به هشتگ‌ها به عنوان یک کمپین کوتاه مدت نگاه کرد. هشتگ‌های برندی که به صورت اصولی و جذاب به وجود آمده‌اند یکی از موفق‌ترین هشتگ‌هایی هستند که با هر پست می‌توانید ارسال کنید. هشتگ‌های برند به هشتگ‌هایی گفته می‌شود در آن از اسم کسب و کار یا محصولات شما استفاده شده باشد.
این نوع از هشتگ‌ها بهترین راه برای جمع آوری محتوای تولید شده توسط مخاطبین شما (UGC) می‌باشد.

 

نکات مهم برای هشتگ گذاری در اینستاگرام

همانطور که مهارت خود را در استفاده از هشتگ‌های اینستاگرام افزایش می‌دهید بهتر است این نکات را نیز در خاطر داشته باشید.

1-هرچقدر سعی کنید از هشتگ مرتبط‌تری استفاده کنید این احتمال وجود خواهد داشت که محبوبیت هشتگ کاهش پیدا کند. تعادل بین این دو موضوع را حفظ کنید.

2-سعی نکنید تا از حداکثر تعداد هشتگ قابل استفاده در اینستاگرام بهره ببرید. با امتحان کردن تعداد هشتگ‌های مختلف برای پست‌های خود تعداد بهینه هشتگ را بدست بیاورید.

3-بهترین هشتگ‌های خود را فالوو کنید. با این کار می‌توانید پی ببرید چه اشخاصی به این نوع هشتگ‌ها علاقه‌مند هستند و از آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین می‌توانید محتواهای محبوب را شناسایی کنید و با بهره بردن از آن‌ها در حساب اینستاگرام خود فالوورهای جدیدی را بدست بیاورید.

4-رقبا و اینفلوئنسرهای صنعت خود را تحت نظر داشته باشید. اگر نمی‌دانید که با چه هشتگی کار خود را شروع کنید کافیست نگاهی به افراد و برندهای موفق در حوزه کاری خود بیاندازید تا اطلاعات مفیدی را در مورد هشتگ‌ها بدست بیاورید.

 

اکنون شما یک متخصص هشتگ در اینستاگرام هستید

با خواندن این پست اطلاعات کامل و کاربردی در رابطه با هشتگ گذاری در اینستاگرام بدست آورده‌اید. اکنون زمان آن است که به حساب کاربری خود بروید و در پست‌های جدید خود با استفاده از روش‌هایی که در این پست برای شما توضیح دادیم شروع به هشتگ گذاری در محتواهای خود کنید.

سید پویا کاظمیان

مدیر تولید محتوای آساوب

دیدگاهتان را بنویسید

برای مطالعه مطالب مرتبط با این پست پیشنهاد می‌کنیم که به مقالات زیر نگاه بیاندازید: