نحوه شناسایی فالوور فیک اینستاگرام
/
/
نحوه شناسایی فالوور فیک اینستاگرام و معرفی ابزارهای رایگان مخصوص به این کار

نحوه شناسایی فالوور فیک اینستاگرام و معرفی ابزارهای رایگان مخصوص به این کار

راهنمای مطالعه

استفاده از اینستاگرام و بهره بردن از اینفلوئنسر مارکتینگ نتایج باورنکردنی را برای کسب و کارها به وجود خواهد آورد. تاثیرات استفاده از افراد معروف در بازاریابی برند بر کسب پوشیده نیست و طبق آماری که در سال 2017 انجام شده، نتایج به دست آمده حاکی از آن می‌باشد که به ازای هر یک دلار سرمایه گذاری در اینفلوئنسر مارکتینگ، کسب و کارها 7/5 دلار بازده دریافت کرده‌اند. البته افرادی نیز در این میان بوده‌اند که تا 20 دلار بابت هر یک دلار سرمایه گذاری کسب کرده باشند و همچنین کسانی که با انتخاب نادرست خود ضرر بزرگی را متحل شده‌اند.

برای اینکه جلوی ضرر در این شیوه از بازاریابی را بگیرید باید بتوانید فالوورهای اینفلوئنسر مدنظر خود را اعتبار سنجی کنید. در این پست سعی کرده‌ایم که نحوه تشخیص فالوور فیک را به شما آموزش دهیم و یک سری ابزار رایگان کاربردی برای تشخیص فالور فیک به شما معرفی کنیم.

امروزه استفاده از اینفلوئنسرها به یک شیوه کارآمد برای تبلیغ برند تبدیل شده است و حتی می‌توان گفت در اینستاگرام روش اصلی برای تبلیغات برند، محصولات و خدمات هر کسب و کاری، همکاری با یک اینفلوئنسر می‌باشد.

در این بین افرادی سودجو سعی کرده‌اند تا با خرید فالوور فیک و دریافت تبلیغات از کسب و کارها برای خودشان درآمدزایی کنند. اما چگونه این افراد را شناسایی کنیم؟ با ما همراه باشید تا در ادامه مفصلا در باره این موضوع برای شما توضیح دهیم.

 

منظور از اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

منظور از اینفلوئنسر افرادی هستند که علاوه بر داشتن یک حساب اینستاگرام، توانایی‌های منحصر به فردی برای جلب توجه مخاطب‌های زیادی را به خود داشته باشند. از دیدگاه بازاریابی، اینفلوئنسر به عنوان فردی که قدرت تأثیرگذاری بر خریداران بالقوه یک محصول یا خدمات را داشته باشد، تعریف می‌شود. این افراد تعداد فالورر بسیار بیشتری نسبت به افراد عادی دارند.

اینفلوئنسر مارکتینگ نیز سعی می‌کند از اثرگذاری این افراد بر روی مخاطبین استفاده کند و محصولات و خدمات سایر برندها را با استفاده از اینفلوئنسرها تبلیغ و در دسترس مخاطبین قرار دهد. برند‌ها می‌توانند از این افراد کمک بگیرند تا محصولات خود را به طیف وسیع‌تری از مخاطبین معرفی کنند.

البته یک سری آدم سودجو سعی کرده‌اند تا با خرید فالوور فیک در اینستاگرام، خودشان را به عنوان اینفلوئنسر جا بزنند.

 

فالوور فیک چیست؟

در اینستاگرام حساب‌هایی وجود دارند که از تعداد فالورر بالایی برخوردار می‌باشند، اما این حساب‌ها متعلق به آدم‌های واقعی نیست و همگی ساختگی و الکی هستند. فالوور فیک را می‌توان با صرف هزینه از یک سری اشخاص خریداری کرد، اما این دسته از فالوررها برای شما هیچ مزیتی نخواهند داشت و تنها برای فروشنده آن‌ها سودآور خواهد بود. این نوع از فالوورها هویتی ندارند و به همین دلیل نمی‌توانند با محتوای شما ارتباط برقرار کنند.

این گونه از فالوورها نه تنها به افزایش فروش کسب و کارها کمک نمی‌کنند، بلکه باعث کاهش میزان تعامل حساب آن‌ها در اینستاگرام خواهد شد. الگوریتم‌های اینستاگرام نیز تعامل هر صفحه را به شدت تحت نظر می‌گیرند و با توجه به آن صفحات را در نتایج و اکسپلور اینستاگرام نمایش می‌دهند.

برخی افراد و حتی اینفلوئنسرهای شناخته شده از این نوع فالوورها استفاده می‌کنند تا در هنگام گرفتن تبلیغ از سایر اشخاص یا شرکت‌ها بتوانند مبالغ بالاتری را از آن‌ها درخواست کنند. اما چگونه می‌توان پی برد که اینفلوئنسر مدنظر شما از فالورر فیک استفاده می‌کند یا اینکه تمامی فالوررهای او واقعی هستند؟ در ادامه یک سری روش برای بررسی واقعی بودن فالوورها به شما آموزش خواهیم داد.

 

معایب استفاده از فالوور فیک اینستاگرام

استفاده از فالوور فیک تنها دور ریختن هزینه است و معایب بسیاری برای اکانت شما خواهد داشت.

 

1-کم کردن نرخ تعامل

فالوورهای فیک نمی‌توانند با محتوای شما تعامل برقرار کنند و از همین رو نرخ تعامل اکانت اینستاگرام را به شدت پایین می‌آورند. استفاده از فالوور فیک تنها تعداد فالوور شما را افزایش خواهد داد و بر روی لایک و کامنت‌های محتوای شما تاثیرگذار نخواهد بود.

 

2- نرخ تبدیل صفر

کسب و کارها از اینستاگرام برای هدف قرار دادن مخاطبین بیشتر استفاده می‌کنند. منظور از مخاطب نیز همان فالوور است. کسب و کارها می‌خواند که فالوورها را به مشتری تبدیل کنند و در صورتی که مخاطبی وجود نداشته باشد (تمام فالوورها فیک باشند) پس مشتری برای آن‌ها حاصل نخواهد شد.

 

3- حذف شدن فالوورهای فیک توسط اینستاگرام

الگوریتم‌های اینستاگرام در این مدت دستخوش تغییرات زیادی شده‌اند. این الگوریتم‌ها اکانت‌های اینستاگرام را بررسی می‌کنند و در صورتی که اکانتی را با تعداد فالوور غیر فعال زیاد پیدا کنند، احتمال دارد که این اکانت را حذف کنند. این اکانت‌ها در صورت حذف شدن باید از اول فعالیت خود را شروع کنند و فالوورهای واقعی خود را نیز از دست خواهند داد.

 

روش‌های تشخیص فالوور فیک در اینستاگرام

حالا که با مفهوم فالوور فیک و معایب آن آشنا شدید، نوبت به نحوه تشخیص فالوور فیک و حذف کردن آن‌ها می‌رسد. برای این کار دو روش وجود دارد:

  • بررسی تک تک حساب‌ها و ارزیابی یک سری پارامتر موجود در آن‌ها
  • استفاده از ابزارهای تشخیص فالوور فیک

اول بگذارید پارامترهایی را به شما معرفی کنیم که با ارزیابی آن‌ها می‌توانید یک حساب فیک اینستاگرام را تشخیص دهید.

 

فالوور آن‌ها را بررسی کنید

یک راه ساده برای شناسایی یک حساب اینستاگرامی فیک، مقایسه نسبت افرادی است که دنبال می‌کنند با تعداد فالوررهای موجود در حساب کاربری آن‌ها است.

به دلیل اینکه این حساب‌ها به صورت اتوماتیک صفحات را فالوو می‌کنند، تعداد following‌های آن‌ها به شکل غیر منطقی بالا می‌باشد و حتی به چندین هزار نیز می‌رسد. معمولا در میان followingهای این نوع از اکانت‌ها تعداد کمی از فالوورهایشان مشاهده می‌شوند. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که هر حسابی که تعداد following بیشتری نسبت به فالوورها داشت یک حساب فیک تلقی نمی‌شود. اگر نسبت تعداد following به تعداد فالوور بیش از عدد 8 (البته نمی‌توان به صورت قطعی عددی را برای آن‌ها در نظر گرفت) بود آن زمان است که باید به حساب مورد نظر شک کنید.

 

بدست آوردن نرخ تعامل این اکانت‌ها

اکانت‌های فیک معمولا با محتوای موجود در اینستاگرام تعامل ایجاد نمی‌کنند. این قضیه برای حساب‌هایی که فالوور فیک زیادی دارند نیز صادق است. به همین دلیل اگر حساب را مشاهده کردید که 1000 فالوور دارد ولی هر پست آن در حدود 5 لایک دارد، می‌توانید به جعلی بودن این حساب یا فالوورهای آن شک کنید.

 

کامنت‌های موجود را بخوانید

یکی از نشانه‌های فالوور و حساب‌های فیک، نظراتی است که این دسته از افراد ارائه می‌دهند.

یکی دیگر از نشانه‌های قبال شناسایی فالورر جعلی در اینستاگرام ، نظراتی است که آنها ارائه می‌دهند.

زمانی که کامنت‌ها را مطالعه کنید مشاهده خواهید کرد که اکثر کامنت‌ها یک جمله را تکرار کرده‌اند. در این حالت می‌توانید به این نتیجه برسید که همگی آن‌ها فالوور فیک هستند.

اطلاعات پروفایل را بررسی کنید

به راحتی می‌توانید تعداد 1000 فالوور را با قیمت بسیار کمی خریداری کنید. مطمئنا فردی که آن‌ها را ایجاد کرده است، زمان کافی برای وارد کردن اطلاعات در پروفایل این حساب‌ها صرف نکرده است. به نام کاربری، عکس قرار داده شده و بیو آن‌ها دقت کنید. در صورتی که اطلاعات قرار داده شده در آن‌ها غیر معمول باشد، احتمال این وجود دارد که آن‌ها فالوور فیک باشند.

 

بررسی پست‌های اینستاگرام

در آخر نوبت به بررسی پست‌های اینستاگرامی خواهد رسید. این اکانت‌ها زمان کافی برای قرار دادن پست در حساب خود ندارند و از پست‌های بی معنی و ساختگی استفاده می‌کنند. محتوای این پست‌ها اکثر تبلیغاتی است و یا ارتباطی با تصویر پروفایل و بیو حساب ندارند، همچنین تمامی این پست‌ها در یک بازه زمانی بارگذاری شده‌اند.

نکاتی که در بالا گفته شد معمولا در تمامی فالوورهای فیک اینستاگرام قابل مشاهده می‌باشند، اما اگر کاربری یکی از این نشانه‌ها را در پروفایل خود داشته باشد دلیلی بر فیک بودن او نیست. از طرفی اگر بخواهید فالوورهای یک اکانت اینستاگرامی که در حدود 50 هزار نفر فالوور دارد را با استفاده از نکات بالا بررسی کنید، مطمئنا غیر ممکن خواهد بود. اما چاره کار چیست؟ چگونه می‌توان تشخیص داد که یک اکانت اینستاگرامی چه تعداد فالوور فیک دارد؟ خب راه ساده‌تر استفاده از ابزارهایی است که در زیر برای شما معرفی کرده‌ایم.

 

ابزارهای شناسایی فالوور فیک اینستاگرام

ابزارهای مختلفی وجود دارند که برای شما درصد فالوورهای فیک یک حساب را به صورت رایگان مشخص می‌کنند و در کنار آن‌ها ابزارهای حرفه‌ای‌تری نیز وجود دارند که با صرف مبلغی علاوه بر پیدا کردن فالوورهای فیک، آن‌ها را از اکانت شما حذف خواهند کرد. در ادامه تعدادی از ابزارهای رایگان شناسایی فالوور فیک را برای شما معرفی کرده‌ایم که می‌توانید از آن‌ها برای تخمین تعداد فالوورهای فیک یک حساب اینستاگرامی استفاده نمایید.

 

پلاگین کروم Upfluence ابزاری برای تشخیص فالوور فیک در اینستاگرام

 

پلاگین کروم Upfluence

این نرم افزار به شما کمک می‌کند تا در کنترل کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ‌تان خود کنترل خوبی داشته باشید. با استفاده از این ابزار می‌توانید فالوورهای فیک یک حساب اینستاگرامی را شناسایی کنید. با استفاده از این ابزار نه تنها فالوورهای فیک را شناسایی خواهید کرد، بلکه می‌توانید آمار کاملی در مورد موقعیت جغرافیایی، جنسیت و گروه سنی فالوورهای آن‌ها را در حساب اینستاگرام مدنظر خود بدست بیاورید.

کار با این ابزار بسیار راحت می‌باشد و تنها کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

  1. پلاگین را دانلود کنید.
  2. با استفاده از مرورگر کروم وارد اینستاگرام شوید و به حساب کاربری مورد نظر خودتان بروید.
  3. زمانی که بر روی پروفایل کاربری فرد مد نظر خود هستید بر روی آیکون پلاگین کلیک کنید.
  4. آمار موجود را مشاهده کنید.

 

ابزار تشحیص فالوور فیک در اینستاگرام influencermarketinghub

 

ابزار influencermarketinghub

با استفاده از این ابزار می‌توانید یک گزارش ساده و اولیه در مورد کیفیت فالوورهای اکانت اینستاگرامی مورد نظر خود بدست بیاورید. ابزار influencermarketinghub بر اساس ابزار غیر رایگان Hypeauditor کار می‌کند و اطلاعات خود را از آن دریافت میکند.

 

ابزار Social Audit Pro (غیر رایگان)

اگر می‌خواهید حساب اینستاگرامی خودتان بررسی کنید و از دست فالوورهای فیک خلاص شوید، این ابزار برای شما بسیار مناسب خواهد بود. ابزار Social Audit Pro فالوورهای شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و آن‌ها را به دسته بندی‌های خوب، معمولی، تا حدودی مشکوک و بسیار مشکوک تقسیم می‌کند. در کنار آن جزئیاتی از فالوورهای اکانت‌تان را برای شما نمایش خواهد داد.

با استفاده از این ابزار می‌توانید به سرعت از دست فالوورهای فیک راحت شوید و همه را به صورت یکجا پاک کنید. به ازای بررسی هر 10 هزار فالوور در این ابزار باید مبلغ 10 دلار را پرداخت کنید که همین موضوع آن را به ابزاری بسیار گران تبدیل کرده است.

این ابزار نسبت به قیمت اطلاعات خوب و دقیقی را از فالوورهای اکانت مورد نظر شما در اختیارتان قرار خواهد داد. ربات‌های این ابزار تک تک فالوورها را بررسی میکنند و گاهی ارائه گزارش این ابزار روزها طول خواهد کشید. شاید بتوان گفت که دقیق‌ترین ابزار در رابطه با بررسی فالوورهای فیک در اینستاگرام همین ابزار می‌باشد.

ابزارهای بررسی فالوور فیک زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که اکثرا غیر رایگان هستند و با پرداخت مبلغی می‌توانید به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید. کافیست که در اینترنت کمی جستجو کنید تا بیشتر با این ابزارها آشنا شوید. در این مقاله سعی کردیم دو ابزار رایگان بررسی فالوور فیک اینستاگرام به علاوه یک ابزار حرفه‌ای برای این کار را به شما معرفی کنیم. خب مطمئنا هر چقدر پول دهید همانقدر آش خواهید خود و اطلاعاتی که ابزارهای پولی در اختیار شما قرار می‌دهند خیلی کاملتر و دقیق‌تر خواهد بود.

 

حرف آخر

در این پست سعی کردیم مفهوم فالوور فیک در اینستاگرام را برای شما شرح دهیم. برای تشخیص اینکه اکانت اینستاگرامی فیک است یا یک فرد حقیقی می‌باشد باید اطلاعاتی از قبیل متن پروفیال، تعداد followingها، پست‌ها، عکس پرفایل و کامنت‌هایی که زیر سایر پست‌ها قرار داده است را بررسی کنید. اما بررسی کردن چنین اطلاعاتی برای چند هزار اکانت اینستاگرامی کار غیر ممکنی به نظر می‌رسد. به همین دلیل نیاز به استفاده از ابزارهای مخصوص این کار خواهید داشت. در این پست سعی کردیم که دو ابزار رایگان تشخیص فالوور فیک و یک ابزار حرفه‌ای برای انجام این کار به شما معرفی کنیم.

امیداوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. اگر شما هم ابزار رایگانی راه دیگری برای بررسی فالوورهای فیک یک اکانت اینستاگرامی سراغ دارید، آن را از بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

 

سید پویا کاظمیان

مدیر تولید محتوای آساوب

دیدگاهتان را بنویسید

برای مطالعه مطالب مرتبط با این پست پیشنهاد می‌کنیم که به مقالات زیر نگاه بیاندازید: